Çocuk Odası

Bebek Odası Dekorasyonu ve Önemli Hususlar

REKLAM
X

Hazırlayacağınız odanın ferah ve güneş ışığı alan bir yerde olması çocuk odası dekorasyonu yaparken öncelikle dikkate almanız gereken noktalardan biridir. Odanın renkleri ve mobilyaları çoğunlukla bebeğin cinsiyetine göre belirlenir ve pembe veya mavi olarak hazırlanır; fakat yeşil, krem, gri veya eflatun ağırlıklı bir dekorasyon da yapabilirsiniz. Piyasada bebek odası dekorasyonu için son derecede güzel takımlar bulunuyor; tam bir takım almak yerine zevkinize uygun tek parçaları bir araya getirmeniz veya ısmarlama mobilyalar yaptırmanız da mümkün.

Bebek Odası Dekorasyonu ve Önemli Hususlar

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar02

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar03

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar03

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar04
bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar05

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar06

Büyüyen beşik modelleri daha uzun süreli kullanım için uygun bir seçenektir. Ebeveynler bebek odasını hazırlarken bazen fazla abartıya kaçar ve odanın her yanını örtüler, perdeler, desenli obje ve kumaşlar, bordürlerle doldururlar; bu da ortaya karışık ve gözü yoran bir oda çıkmasına yol açar. Yapmanız gereken şey bebeğinizin güvenlik ve rahatlık içinde yaşayacağı kullanışlı ve estetik görünümlü bir oda oluşturmaktır.

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar07

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar08

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar09

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar10

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar11

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar12

Bebek odasında kaliteli, sağlıklı ve kolay temizlenen malzemeler tercih etmeli; belki küçük, dekoratif bir şey bir yana halı kullanmamayı tercih etmelisiniz. Çünkü halı toz tutacak, nemi emecek ve alerjik bünyeli çocukları rahatsız edecektir. Laminant veya parke gibi temizliği kolay zemin malzemeleri bebek odası dekorasyonu için daha uygun bir seçimdir.

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar13

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar14

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar15

Toksik olmayan boyalarla boyanmış, sivri çıkıntıları olmayan ahşap mobilya modelleri çocuk odaları için uygun parçalardır. Aydınlatma için beyaz veya sarı ışık veren ve ışığı çok güçlü olmayan küçük bir avize kullanabilirsiniz. Ferah bir görünüm için açık renkleri tercih eden fakat kar beyazı renginden uzak durun; bu renk rahatlatıcı renkler kategorisinde değildir ve odaya hastane odası havası verebilir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. hey, about the music on your website, saverel of my friends have told me they love it . one of my favorite things to do is pull up website, read, then minimize and then let the music play while I’m on computer or in kitchen/den . love it! (I’m not gonna be a lurker anymore-promise!)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu