Bebek Odası Dekorasyonu ve Önemli Hususlar

Hazırlayacağınız odanın ferah ve güneş ışığı alan bir yerde olması çocuk odası dekorasyonu yaparken öncelikle dikkate almanız gereken noktalardan biridir. Odanın renkleri ve mobilyaları çoğunlukla bebeğin cinsiyetine göre belirlenir ve pembe veya mavi olarak hazırlanır; fakat yeşil, krem, gri veya eflatun ağırlıklı bir dekorasyon da yapabilirsiniz. Piyasada bebek odası dekorasyonu için son derecede güzel takımlar bulunuyor; tam bir takım almak yerine zevkinize uygun tek parçaları bir araya getirmeniz veya ısmarlama mobilyalar yaptırmanız da mümkün.

Bebek Odası Dekorasyonu ve Önemli Hususlar

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar02

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar03

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar03

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar04
bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar05

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar06

Büyüyen beşik modelleri daha uzun süreli kullanım için uygun bir seçenektir. Ebeveynler bebek odasını hazırlarken bazen fazla abartıya kaçar ve odanın her yanını örtüler, perdeler, desenli obje ve kumaşlar, bordürlerle doldururlar; bu da ortaya karışık ve gözü yoran bir oda çıkmasına yol açar. Yapmanız gereken şey bebeğinizin güvenlik ve rahatlık içinde yaşayacağı kullanışlı ve estetik görünümlü bir oda oluşturmaktır.

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar07

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar08

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar09

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar10

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar11

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar12

Bebek odasında kaliteli, sağlıklı ve kolay temizlenen malzemeler tercih etmeli; belki küçük, dekoratif bir şey bir yana halı kullanmamayı tercih etmelisiniz. Çünkü halı toz tutacak, nemi emecek ve alerjik bünyeli çocukları rahatsız edecektir. Laminant veya parke gibi temizliği kolay zemin malzemeleri bebek odası dekorasyonu için daha uygun bir seçimdir.

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar13

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar14

bebek-odasi-dekorasyonu-onemli-hususlar15

Toksik olmayan boyalarla boyanmış, sivri çıkıntıları olmayan ahşap mobilya modelleri çocuk odaları için uygun parçalardır. Aydınlatma için beyaz veya sarı ışık veren ve ışığı çok güçlü olmayan küçük bir avize kullanabilirsiniz. Ferah bir görünüm için açık renkleri tercih eden fakat kar beyazı renginden uzak durun; bu renk rahatlatıcı renkler kategorisinde değildir ve odaya hastane odası havası verebilir.

One thought on “Bebek Odası Dekorasyonu ve Önemli Hususlar”

  1. hey, about the music on your website, saverel of my friends have told me they love it . one of my favorite things to do is pull up website, read, then minimize and then let the music play while I’m on computer or in kitchen/den . love it! (I’m not gonna be a lurker anymore-promise!)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuk Odası

Bebek Odalarında Siyah Renk Kullanımı

Bebek odası Dünyaya gözlerini yeni açan minik bebeğinizin geceleri uyuyacağı, gündüzleri ise yaramazlık yapacağı odasını hazırlamak oldukça zevklidir. Bebek odası dekorasyonu hazırlarken yapılacak ilk iş, odaya hakim rengi belirlemek olacaktır. Çoğu ebeveyn bunu yaparken canlı ve parlak renkleri tercih ederken, siyah ve benzeri koyu renklerden kaçınmaya çalışır. Oysa çoğu anne babanın bilmediği bir şey vardır: […]

Devamını oku
Çocuk Odası

Bebeğiniz İçin En Güzel Mobilya Modelleri

Dünyaya gözünü açar açmaz mutluluk kaynağınız haline gelen bebeğiniz, en şık ve kullanışlı mobilyalarını hak eder. Sevimli desenlere ve birbirinden tatlı karakterlere sahip renkli duvar kağıtları, oyuncak dolapları, komodin ve beşikler… Bebek odasında yalnızca bebeğiniz değil, siz de vakit geçireceğiniz için ikinizi de memnun edecek en güzel mobilya modellerini sizin için bir araya topladık. Ay […]

Devamını oku
Çocuk Odası

Birbirinden Güzel Çocuk Odası Tasarımları

Çocuk odası oldukça hızlı bir şekilde boy atan, gün geçtikçe “Ne ara bu kadar büyüdüler?” dedirten çocuklar için oda tasarlamak gerçekten yorucu ve uğraştırıcı olabiliyor. Hızla büyüdükleri için ilgi duydukları alanlar da değişim gösteren çocuklar, bugün beğendikleri bir şeyi yarın beğenmemezlik edebiliyorlar. Çocuk odası tasarlarken de bu durum geçerli. Eğer odayı çok çocuksu renk ve […]

Devamını oku