Çocuk Odası

Bebek Odalarında Siyah Renk Kullanımı

Bebek odası Dünyaya gözlerini yeni açan minik bebeğinizin geceleri uyuyacağı, gündüzleri ise yaramazlık yapacağı odasını hazırlamak oldukça zevklidir. Bebek odası dekorasyonu hazırlarken yapılacak ilk iş, odaya hakim rengi belirlemek olacaktır. Çoğu ebeveyn bunu yaparken canlı ve parlak renkleri tercih ederken, siyah ve benzeri koyu renklerden kaçınmaya çalışır. Oysa çoğu anne babanın bilmediği bir şey vardır: Siyah rengi her odada olduğu gibi bebek odalarında da pekala kullanılabilir! Bebek yatağı veya bebek karyolasıyla uyumlu bir şekilde siyah renkten yararlanabilirsiniz.

Siyah renk bebek odası

Tabii bunu yaparken işi abartıp odayı kapkaranlık bir hale getirmenin de manası yok. Ancak odanın tek bir duvarını siyaha boyamak, oda geneline hakim olan renk temasını daha şık ve estetik göstermenizi sağlayabilir. Üstelik siyah; maviden pembeye, beyazdan kırmızıya kadar birçok farklı tondaki renkle de uyum sağlayacaktır.

Siyah duvar kağıtlı bebek odası

Yine bebek odalarında kullanabileceğiniz minik kara tahtalar da çocuğunuzun kreatif yanını pekiştirebilir. Odadaki duvarları renkli kalemlerle boyayıp mahvetmesindense, kara tahta üzerinde karalamalar yapması sizi de memnun edecektir.

Bebk odasında siyah duvar kağıdı
Siyah bebek odası mobilyası

Hem şık, hem uyumlu

Bebek odalarında kullanılan siyah renk, şaşırtıcı bir seviyede diğer renklerle de uyumludur. Özellikle pembe rengin siyahla çok güzel bir uyumu olduğu söylenebilir. Bebeğinizin cinsiyetine göre mavi veya pembe rengiyle siyahı harmanlamayı ciddi olarak düşünebilirsiniz.

Bebek odasında siyah duvar ve halıda siyah kullanılmış
Siyah beyaz bebek mobilyası ve siyah ağırlıklı halı

Bebek odasında siyah duvar kağıdı da kullanılabilir

Oda duvarlarında çeşitli duvar kağıtlarını kullanabilir, simge ve desenlerle bebeğinizin hayal dünyasını zenginleştirebilirsiniz. Görsel olarak tatmin edici bir bebek odası hazırlamak istiyorsanız, siyah duvar kağıtları modellerine göz atmanız tavsiye edilir. Veya duvarlardan sadece bir tanesinde siyah tonları kullanılabilir. Bunun dışında siyah desenli halılar kullanarak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

 BU YAZIMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  

Meldal Karyola – IKEA Haftanın Ürünü

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu