Home / Ev Tekstili / Country Tarzı Yatak Odası

Country Tarzı Yatak OdasıCountry Tarzı Yatak Odası

Yatak odası takımlarında en ilgi çekici modellerden biri olan Country tarzı takımlar bu yıl çok popüler. Sadelik ve şıklığı bu tarz yatak takımlarında bulabilirsiniz. Country tarzının nostaljik bir havası var ve insanın adeta geçmişe yolculuk etmesini sağlıyor.

Konforlu ve şık bir kullanım imkanı sunan tasarımlarda çiçek desenleri vazgeçilmez. Nötr renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığı tasarımlarda yatak üstüne canlı renklerden oluşmuş küçük yastıklar kullanılarak odanın canlı bir görüntü elde etmesini sağlayabilirsiniz. Değişik renklerdeki yastık kılıflarını kullanarak yatak odasında farklı tasarımlar oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Country Tarzı Yatak Odası

Country tarzı yatak takımlarında doğal malzemeler kullanılmaktadır. Bu tarz takımların organik pamuktan üretilmiş olması rahat bir uyku imkanı sağlamaktadır. Ayrıca, sentetik malzeme yaz aylarında terlemeye neden olmaktadır. Ev tekstilinde ekolojik ürünler kullanmak sağlık açısından daha uygundur.

country-tarzi-yatak-odasi2Yatak odasında country tarzı yatak takımı kullanırken yatak başının da doğal ahşaptan yapılmış ve sade olması şık görüntü elde edilmesi açısından çok önemlidir. Canlı renklerden oluşan çiçek desenli bir yatak takımı odadaki ilginin yatakta toplanmasını sağlayacaktır.

country-tarzi-yatak-odasi3

Country tarzı yatak takımlarında amaç rahatlık ve şıklıktır. Bu tarz yatak takımı alınırken kalitesi ispatlanmış markalar tercih edilmelidir. Sentetik malzemelerin kullanılması yatak takımlarını kullanırken rahatsızlık hissi verecektir. İçeriğinde kullanılmış olan sentetik malzemeler mikropların barınmasına neden olacağından sağlık açısından çok sakıncalıdır.

country-tarzi-yatak-odasi4

Yatak takımı alırken güzel görünmesinin yanı sıra doğal ve kaliteli malzemelerden imal edilmiş olmasına dikkat edilmelidir.
Bir önceki yazımız olan Modern Kitaplık Modelleri başlıklı makalemizde kitaplık ve modern kitaplık modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.İlginizi Çekebilir

Fransız Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu

Geçmişten günümüze yatak odası tasarımlarında Fransız esintisi, şıklığı ve ihtişamı arayanlar tarafından tercih sebebi olagelmiştir. …

2 Yorumlar

  1. Beyza

    country tarzı mobilyaları çok beğeniyorum yatak odasında da çok güzel görünüyor.

  2. tülin

    Country tarzı yatak odalarında kırsal ve nötr renkler hakimdir. Dinlendirici bir yatak odası için bu dekorasyon sıklıkla tercih ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir