Yatak Odası

Fransız Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu

Geçmişten günümüze yatak odası tasarımlarında Fransız esintisi, şıklığı ve ihtişamı arayanlar tarafından tercih sebebi olagelmiştir. Fransız yatak odası tasarımlarının karakteristik öğeleri arasında soylu bir lüks tarz bulunur. Kibar bir şekilde en ince detaylara kadar tasarlanan mobilyalar, yatak odalarına romantizm ve göz kamaştırıcı bir güzellik katar.

Fransız Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu
Sade yatak odası tasarımı

Eğer siz de ömrünüzün en azından bir dönemini Paris’te yaşayarak geçirmek istediyseniz, neden Fransız yatak odası modellerini tercih edip her sabah hayallerinizdeki şehirde uyanmıyorsunuz? Aşağıda listelenen Fransız yatak odası tasarımlarına göz atarak siz de muhteşem şıklıkta bir yatak odasına kavuşabilirsiniz.

Klasik Fransız yatak odası dekorasyonu
Fransız Yatak Odası Tasarımı

Duvarlar da Fransız yatak odası tasarımlarına dahil

Eğer yatak odanızı baştan aşağıya yenileyip Fransız stilini hakim kılmaya karar verdiyseniz, duvarlara ayrı bir özen göstermeniz gerekir. Önemsiz gibi gözüküyor olsa da duvarlar, yatak odasına hakim olan atmosferi doğrudan etkileyebilme özelliğine sahiptir. Fransız yatak odası tasarımlarında duvarlarda genelde mor, lila, gri ve yeşilin yanı sıra altın sarısı renginin açık tonları kullanılır. Dilerseniz bu renklerin yanı sıra aynı tonlarda duvar kağıtlarını uygulayabilmeniz de mümkündür. Kimi zaman çiçek desenli kabartmalı modeller de Fransız yatak odalarında tercih ediliyor.

Son moda Fransız yatak odası dekorasyonu
Klasik tarz Fransız yatak odası

Zemini de unutmayın!

Fransız yatak odalarının olmazsa olmazları arasında ahşap zeminler yer alır. Yerde hiçbir zaman seramik karo ve fayanslar tercih edilmez. Çıplak ayakla gezindiğinizde dahi ayağınızı rahatsız etmeyecek olan ahşap döşemenin üzerine parke veya laminat uygulayabilirsiniz. Hayvan ve kuş figürlerinin bulunduğu yumuşak halılarla zemini süsleyerek farklı bir ton yakalayabilmeniz de mümkün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu