Dekorasyonda Çizgili Halı Kullanımı

Dekorasyonda Çizgili Halı Kullanımı

Çizgili desen modası tekstilde olduğu gibi ev dekorasyonunda da kullanılmaktadır. Ev dekorasyonunda çizgili desen duvar kağıdı, mobilya kumaşı, perde ve halılarda kullanılmaktadır. Mekan algısında renk etkisi çizgili desenle daha da ön plana çıkmaktadır.

Dekorasyonda Çizgili Halı Kullanımı

Çizgili halı modelleri klasik tarz dekorasyondan modern tarzda dekore edilmiş bir mekana kadar birçok mekanda kullanılabilir. Üzerinde birçok renk bulunduran çizgili halılar kombin oluştururken avantaj sağlar. Birçok farklı renkle uyumlu olarak kullanılabilir.

dekorasyonda-cizgili-hali-kullanimi2

Birçok firma tarafından üretilen çizgili halılar geniş desen seçeneğine sahiptir. Her zevke uygun modelde ve renkte çizgili halılar bulunmaktadır. Bu tip birçok renkteki çizgili halılar nötr renk kullanılan mekanlara sıcak bir hava kazandırmaktadır.

dekorasyonda-cizgili-hali-kullanimi3

Zeminde sorun yaşayan ve yakın bir zamanda zeminde değişiklik yapamayacak olanlar için çizgili kilimler çok doğru bir tercih olacaktır. Çizgili halı ve kilimler zeminin kusurlarının kapanmasını sağlamaktadır. Sıcak bir ev dekorasyonu istiyorsanız çizgili halı kullana bilirsiniz. Çizgili halı modellerinde iki renkli çizgili halılar ve birçok renkten oluşan çizgili halı modelleri bulunmaktadır. Birçok renk barındıran çizgili halıları kullanmak mekanda karışık bir görüntü oluşmasına neden olacağı gibi tam tersine donuk bir mekana hareket ve renk katabilir. Çizgili halılardaki renk seçimini doğru yapmak ve dekorasyonla bir bütün oluşturmasını sağlamak çok önemlidir.

dekorasyonda-cizgili-hali-kullanimi5

Fazla gösterişli olmayan çizgili halılar mekandaki sakinliğin korunmasını sağladığı gibi birçok rengi barındıran çizgili halılar mekana renk ve tarz yaratmaktadır. Mekanda mobilya ve perdede düz renkler kullanılmışsa birçok renge sahip çizgili halı kullanılabilir. Alçak tavanlı evlerde zeminde doğru kontrasta çizgili halı kullanılmalıdır. Bu tarz çizgili halı ile tavan olduğundan daha yüksek görünecektir. Çizgili halı fiyatları marka ve kalitesine göre farklılık göstermektedir.

One thought on “Dekorasyonda Çizgili Halı Kullanımı”

  1. çizgili halılar güzel oluyor ama her mobilyaya yakışmıyor, birkaç yıl önce çok beğenerek aldığım çizgili halıyı salonda beğenmeyip iade etmek zorunda kalmıştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ev Tekstili

Artemis Yeni Halı Çeşitleri

Artemis Halı Modelleri Anadolu’nun en kadim şehirlerinden Gaziantep’te kurulan Artemis Halı markası, İstanbul başta olmak üzere ülkemizin büyük şehirlerinde geniş show room ve bayi ağına sahiptir. Her zevke ve bütçeye hitap etme iddiasıyla yola çıkan bu firma, uzun yıllardır edindikleri tecrübe ve deneyimi cömertçe halı tasarımlarına dönüştüren uzman bir kadroya da ev sahipliği yapıyor. Ürettikleri […]

Devamını oku
Ev Tekstili

Hangi Halı Modeli Seçilmeli?

Hangi Halı Modeli Seçilmeli? Çok sayıda halı modeli seçeneğinin var olduğu günümüzde doğru seçimi yapabilmek için kullanılacak mekânın yapısı ve nitelikleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Devamını oku
Ev Tekstili Yararlı Bilgiler

Dekoratif Perde Seçimi

Dekoratif Perde Seçimi Ev dekorasyonunda en önemli aksesuarlardan biri perdedir. Doğru seçilmiş perde bir odanın daha şık ve özenli olmasını sağlayabilir. Yanlış seçilmiş bir perde ise odanın basık ve özensiz görünmesine neden olabilir. Dekorasyonda ilk önce mobilyalar ve duvar rengi belirlenmeli daha sonra ise perde modeline karar verilmelidir. Perde mevcut ev dekorasyonuna uyumlu ve tamamlayıcı […]

Devamını oku