Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Ev mobilya dekorasyonunda genellikle kafalarda bir sıralama vardır. Önce salon dekorasyonu, sonra mutfak ve banyo dekorasyonu en sona ise yatak odası dekorasyonu gelir. Farklı sebepler nedeniyle ertelenen yatak odası dekorasyonu konusu aslında ilk sırada olmalıdır. Çünkü günün başlangıcı ve bitişi hep bu mekanda olmaktadır. Aslında günümüzün en fazla zamanını geçirdiğimiz yatak odalarında rahatlık ve huzur öğeleri ön plana alarak mobilya seçimi yapılması beden ve ruh sağlığımız açısından son derece önemlidir.

Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası yapılacak odanın seçiminde titiz davranılmalıdır. Evin en sessiz ve en uzak odası yatak odası için uygundur.

Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odasını fazla eşyalarla doldurmamaya özen gösterilmelidir. Eğer görülmeye değer bir manzara varsa pencere ile yatak karşılıklı olmalıdır. Yatağınızın yerini seçerken yatanların ve yatağı toplayanların rahatlığını düşünülmelidir. Karyolanızı duvara yaslanmak zorundaysanız, dış duvarlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Zira kışın dış duvarlar iç duvarlara nazaran birkaç derece daha soğuk olur.

Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Minimalist Yatak Odası Dekorasyonu

Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Yatağınızı yerleştirdikten sonra dolap ve diğer gerekli gördüğünüz eşyalar yerleştirilmelidir. Yatak odası mobilyalarını yerleştirmeden önce odanın ölçüleri alınıp bir kağıda yazılmalı, eşyaların yerleşimi kağıt üzerinde yapılmalıdır. Böylece ağır eşyaların yerlerini defalarca değiştirmekten kurtulmuş olursunuz.

One thought on “Modern Yatak Odası Dekorasyonu”

  1. yatak odaları çok güzel dekore edilmiş bu tip yatak odası dekorasyonu için bol para ve büyükçe bir yatak odası gerekli..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yatak Odası

Ahşap Duvarlı Yatak Odası Modelleri

Ülkemizde yatak odasında ahşap duvar kullanımı pek yaygın olmasa da, yurtdışındaki birçok tasarımcı yatak odalarında ahşap duvar kullanmanın kesinlikle çok etkileyici sonuçlar vereceğini ifade ediyor. Hem ucuz, hem de kolayca elde edilebilir olmasına rağmen yatak odasına hakim olan atmosferi bir anda değiştirebilen ahşap duvarlar, son dönemde trend haline de gelmiş bulunuyor. Yatak odalarında hem doğal, […]

Devamını oku
Yatak Odası

Yeni Çıkan Alfemo Yatak Odası Takımları

Alfemo Yatak Odası Takımları yılın son aylarına girmek üzere olduğumuz günlerde mobilya üreticilerinin ofislerine tatlı bir telaş hakim. Yeni yılın modellerini hazırlamakla uğraşan ve müşterilerden gelen geri dönüşleri değerlendirerek en kaliteli mobilyaları üretmek isteyen şirketler, alanında uzman tasarımcılarıyla yoğun bir şekilde mesai yapmayı sürdürüyorlar. Bahsi geçen mobilya üreticilerinden birisi de Alfemo. Temellerinin atıldığı 1997 yılından […]

Devamını oku
Yatak Odası

Fransız Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu

Geçmişten günümüze yatak odası tasarımlarında Fransız esintisi, şıklığı ve ihtişamı arayanlar tarafından tercih sebebi olagelmiştir. Fransız yatak odası tasarımlarının karakteristik öğeleri arasında soylu bir lüks tarz bulunur. Kibar bir şekilde en ince detaylara kadar tasarlanan mobilyalar, yatak odalarına romantizm ve göz kamaştırıcı bir güzellik katar. Eğer siz de ömrünüzün en azından bir dönemini Paris’te yaşayarak […]

Devamını oku