Ev Tekstili

Dekorasyon ve Halı Seçimi

Dekorasyon ve Halı Seçimi

Ev dekorasyonunun tamamlayıcı parçası olarak halı seçimi üzerinde durulması gereken önemli bir husustur. Öncelikle karar verilmesi gereken konu halının dikkatleri üstüne toplamadan bir tamamlayıcı parça olması mı yoksa bütün dikkati üstünde toplaması mı? Bunu da halının renk ve desen seçimiyle yapmak mümkün olabilir.

Dekorasyon ve Halı Seçimi

Açık renk halılar evi daha geniş gösterirken koyu renk olanlar biraz daha küçük görünmesine neden olacaktır. Ama koyu renk halılar da toz ve kiri göstermemesi bakımından açık renk halılara kıyasla avantajlı olacaktır.

dekorasyon-hali-secimi2

Halının eşyalarla uyumu da dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Eğer eşyalar büyük ve desenliyse daha sade desensiz, eşyalar sade ve çarpıcı görüntüde değilse halı seçiminde dikkat çeken ton ve desenlerden kaçınılmamalıdır.

dekorasyon-hali-secimi3

Mobilya dekorasyonda klasik tarzı tercih ediyor ve mobilyalarınız klasik tarzdaysa buna uygun halı, modern tarz dekorasyon size daha uygun geliyorsa modern halılar seçmelisiniz.

dekorasyon-hali-secimi4

Halı seçiminde kararınızı etkileyecek diğer bir husus ise, halı fiyatlarıdır. Halı fiyatları, halının kalitesine ve modeline göre çok geniş bir yelpazede yer almakta olup halı için ayırdığınız bütçe kararınızı önemli ölçüde etkileyecektir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Halı seçimi en az mobilya kadar önemli. Güzel bir halı eve çok güzel bir hava veriyor. Sadece halıyı değiştirerek evin görüntüsünü değiştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu