Dekorasyon ve Halı Seçimi

Dekorasyon ve Halı Seçimi

Ev dekorasyonunun tamamlayıcı parçası olarak halı seçimi üzerinde durulması gereken önemli bir husustur. Öncelikle karar verilmesi gereken konu halının dikkatleri üstüne toplamadan bir tamamlayıcı parça olması mı yoksa bütün dikkati üstünde toplaması mı? Bunu da halının renk ve desen seçimiyle yapmak mümkün olabilir.

Dekorasyon ve Halı Seçimi

Açık renk halılar evi daha geniş gösterirken koyu renk olanlar biraz daha küçük görünmesine neden olacaktır. Ama koyu renk halılar da toz ve kiri göstermemesi bakımından açık renk halılara kıyasla avantajlı olacaktır.

dekorasyon-hali-secimi2

Halının eşyalarla uyumu da dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Eğer eşyalar büyük ve desenliyse daha sade desensiz, eşyalar sade ve çarpıcı görüntüde değilse halı seçiminde dikkat çeken ton ve desenlerden kaçınılmamalıdır.

dekorasyon-hali-secimi3

Mobilya dekorasyonda klasik tarzı tercih ediyor ve mobilyalarınız klasik tarzdaysa buna uygun halı, modern tarz dekorasyon size daha uygun geliyorsa modern halılar seçmelisiniz.

dekorasyon-hali-secimi4

Halı seçiminde kararınızı etkileyecek diğer bir husus ise, halı fiyatlarıdır. Halı fiyatları, halının kalitesine ve modeline göre çok geniş bir yelpazede yer almakta olup halı için ayırdığınız bütçe kararınızı önemli ölçüde etkileyecektir.

One thought on “Dekorasyon ve Halı Seçimi”

  1. Halı seçimi en az mobilya kadar önemli. Güzel bir halı eve çok güzel bir hava veriyor. Sadece halıyı değiştirerek evin görüntüsünü değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ev Tekstili

Artemis Yeni Halı Çeşitleri

Artemis Halı Modelleri Anadolu’nun en kadim şehirlerinden Gaziantep’te kurulan Artemis Halı markası, İstanbul başta olmak üzere ülkemizin büyük şehirlerinde geniş show room ve bayi ağına sahiptir. Her zevke ve bütçeye hitap etme iddiasıyla yola çıkan bu firma, uzun yıllardır edindikleri tecrübe ve deneyimi cömertçe halı tasarımlarına dönüştüren uzman bir kadroya da ev sahipliği yapıyor. Ürettikleri […]

Devamını oku
Ev Tekstili

Hangi Halı Modeli Seçilmeli?

Hangi Halı Modeli Seçilmeli? Çok sayıda halı modeli seçeneğinin var olduğu günümüzde doğru seçimi yapabilmek için kullanılacak mekânın yapısı ve nitelikleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Devamını oku
Ev Tekstili Yararlı Bilgiler

Dekoratif Perde Seçimi

Dekoratif Perde Seçimi Ev dekorasyonunda en önemli aksesuarlardan biri perdedir. Doğru seçilmiş perde bir odanın daha şık ve özenli olmasını sağlayabilir. Yanlış seçilmiş bir perde ise odanın basık ve özensiz görünmesine neden olabilir. Dekorasyonda ilk önce mobilyalar ve duvar rengi belirlenmeli daha sonra ise perde modeline karar verilmelidir. Perde mevcut ev dekorasyonuna uyumlu ve tamamlayıcı […]

Devamını oku