Dar Banyolar İçin Dekorasyon Tavsiyeleri

Dar Banyo Dekorasyonu Şehirlerde inşa edilen çok katlı apartman dairelerindeki banyoların büyük çoğunluğu 4-5 metrekarelik büyüklüğe sahiptir. Küvet, duşa kabin, lavabo, çamaşır makinesi ve dolaplar da eklenince bu kadar küçük banyolarda hareket etmek neredeyse imkansız hale gelebilir. Hal böyle olunca yorucu bir iş gününün ardında duş alıp ferahlamak için kendinizi banyoya attığınızda içiniz daha da kararması işten bile değildir.

Dar Banyo Neyse ki alanında uzman birçok tasarımcı, ev sahiplerini huzursuz eden bu durum için akılcı dekorasyon fikirleri ni bizlerle paylaşıyorlar. Evet, siz de yapacağınız ufak değişikliklerle küçük banyolarınızı daha da kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Dar banyo dekorasyonuna öncelikle duvarlarda kullanılacak renkleri belirleyerek başlayabilirsiniz. Eğer duvarlarda tek renk kullanmak yerine fayans tercih edecekseniz beyaz, zeytin yeşili, pembe veya krem rengi gibi açık tonları kullanmanız tavsiye edilir. Böylece ışığı banyo içinde daha çok yayabilir, olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Büyük karoların aksine küçük mozaikleri kullanmaya da mutlaka özen gösterin.

Lavabolar banyoda çok fazla yer işgal ederler. Bu nedenle Dar Banyolar İçin İdeal Lavabo Modeli seçimine dikkat etmeniz gerekir. Banyo dolapları seçimi de dar banyolarda son derece önemlidir. Fazla yer kaplamayan, kullanışlı dolap seçimine önem verilmelidir.

Banyo zeminde çok kısıtlı hareket alanınız olacağı için mobilyaları yatay yerine dikey yönde kullanmanız da faydalı olacaktır. Kişisel bakım eşyalarınızı depolayabileceğiniz dar ve uzun banyo dolapları, çamaşır makinesinin üstünde konumlandırılabilir. Böylece banyodaki alandan tasarruf etmeniz mümkün olacaktır.


Banyoda geniş aynalar kullanarak yansıma oluşturabilir ve mekanın daha büyük gibi gözükmesini sağlayabilirsiniz. Keza banyoda kullanılan aydınlatmanın küçük banyoya uygun örneklerden seçilmesi banyonun daha geniş görünmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banyo

Banyo Dekorasyonu Banyonuzu Farklılaştırır

Banyo Dekorasyonu Her konuda yapmamız gerektiği gibi; banyo dekorasyonu alanında da, farkımızı daima koymalıyız. Sıradanlıklara tahammülü olmayanların, en güzel fikirleri üreterek, diledikleri gibi değişik tasarımlara eriştiği dekorasyon alanında, her zaman eşsiz bir özen söz konusudur. Evinizin gizli alanı olan banyonuzda, ailenizin hoşuna gidecek küçük değişiklikler ve yenilikler yaparak, daima farklılığınızı ön planda tutabilirsiniz. Birbirinden değişik […]

Devamını oku
Banyo

Dar Banyolar İçin İdeal Lavabo Modelleri

Küçük bir banyoya sahip olmak çoğu zaman can sıkıcı olabiliyor. Banyo dekorasyonu yaparken özellikle çamaşır makinesinin de ciddi manada yer kapladığı dar banyolar da kendinizi köşeye sıkışmış gibi hissetmekten yorulduysanız, banyonuza ufak dokunuşlar yapmanın vakti gelmiş demektir. Bunun için öncelikle banyoda alan işgal eden mobilyaları yatay olarak değil, dikey yönde uzayan mobilyalarla değiştirmek gerekecektir. Devasa […]

Devamını oku
Banyo

Japon Banyo Modelleri

Japon Banyo Modelleri Banyonuzu tasarlarken gereksiz hiçbir eşyaya yer ayırmak istemiyor, yalnızca doğal görünümlü mobilyalara ve yatıştırıcı renklere yer açmak istiyorsanız; Japon banyo tasarımları size ilham kaynağı olabilir. Kişisel bakımınızı gerçekleştirebileceğiniz, duş alıp günün yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz banyolarınızda dingin ve yatıştırıcı bir atmosfer için Japon banyo tasarımlarına mutlaka göz atmanız tavsiye edilir. Günlük hayatın koşuşturmacasından […]

Devamını oku