Banyo

Dar Banyolar İçin Dekorasyon Tavsiyeleri

Dar Banyo Dekorasyonu Şehirlerde inşa edilen çok katlı apartman dairelerindeki banyoların büyük çoğunluğu 4-5 metrekarelik büyüklüğe sahiptir. Küvet, duşa kabin, lavabo, çamaşır makinesi ve dolaplar da eklenince bu kadar küçük banyolarda hareket etmek neredeyse imkansız hale gelebilir. Hal böyle olunca yorucu bir iş gününün ardında duş alıp ferahlamak için kendinizi banyoya attığınızda içiniz daha da kararması işten bile değildir.

Dar Banyo Neyse ki alanında uzman birçok tasarımcı, ev sahiplerini huzursuz eden bu durum için akılcı dekorasyon fikirleri ni bizlerle paylaşıyorlar. Evet, siz de yapacağınız ufak değişikliklerle küçük banyolarınızı daha da kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Dar banyo dekorasyonuna öncelikle duvarlarda kullanılacak renkleri belirleyerek başlayabilirsiniz. Eğer duvarlarda tek renk kullanmak yerine fayans tercih edecekseniz beyaz, zeytin yeşili, pembe veya krem rengi gibi açık tonları kullanmanız tavsiye edilir. Böylece ışığı banyo içinde daha çok yayabilir, olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Büyük karoların aksine küçük mozaikleri kullanmaya da mutlaka özen gösterin.

Lavabolar banyoda çok fazla yer işgal ederler. Bu nedenle Dar Banyolar İçin İdeal Lavabo Modeli seçimine dikkat etmeniz gerekir. Banyo dolapları seçimi de dar banyolarda son derece önemlidir. Fazla yer kaplamayan, kullanışlı dolap seçimine önem verilmelidir.

Banyo zeminde çok kısıtlı hareket alanınız olacağı için mobilyaları yatay yerine dikey yönde kullanmanız da faydalı olacaktır. Kişisel bakım eşyalarınızı depolayabileceğiniz dar ve uzun banyo dolapları, çamaşır makinesinin üstünde konumlandırılabilir. Böylece banyodaki alandan tasarruf etmeniz mümkün olacaktır.


Banyoda geniş aynalar kullanarak yansıma oluşturabilir ve mekanın daha büyük gibi gözükmesini sağlayabilirsiniz. Keza banyoda kullanılan aydınlatmanın küçük banyoya uygun örneklerden seçilmesi banyonun daha geniş görünmesini sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu