Salon

Country Tarzı Oturma Odası Dekorasyonu

Koton ve pamuklu gibi doğal dokulu; çizgili, floral veya ekose desenli kumaşlar; büyük koltuklar, hacimli ve dolgun minderler, ham ahşaptan veya eskitilmiş havalı mobilyalar, ferforje parçalar, danteller, küçük halılar ve ahşap/seramik objeler country tarzı dekorasyon anlayışının temel unsurlarını teşkil ediyor. Renklere gelince çoğunlukla mavi, yeşil ve kırmızının beyazla kombine edildiğini görüyoruz. Country tarzı oturma odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız taze çiçekler, canlı yeşil bitkiler ve aileden kalan veya ikinci el eşya satan mağazalarda bulunabilecek nostaljik dekoratif objeler de kullanabilirsiniz.

Country Tarzı Oturma Odası Dekorasyonu

contry-tarzi-oturma-odasi-dekorasyonu2

contry-tarzi-oturma-odasi-dekorasyonu3

contry-tarzi-oturma-odasi-dekorasyonu4

contry-tarzi-oturma-odasi-dekorasyonu5

Beyaz duvarlarda yeşil çerçeveli resimler, beyaz zemin üzerine çiçekli perdeler, beyaz bir kanepe ve ona eşlik eden çiçekli koltuklar, pastel renkli küçük bir halı ve beyaz ayaklı, ahşap tablalı bir orta sehpa ile mekanınızda country stili dekorasyon havası estirebilirsiniz. Mavi renk ağırlıklı bir country oturma odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız mavi beyaz çizgili kanepe, birkaç beyaz koltuk ve üzerinde minik beyaz desenler olan mavi bir halı kullanabilirsiniz. Halının ortasına koyacağınız beyaz bir sehpa, birkaç mavi beyaz yastık, kanepenin yanına koyacağınız ve sehpa işlevi de görecek pastel renkli bir dekoratif kutu, içinde yeşil yapraklı beyaz çiçekler olan bir dekoratif beyaz vazo stili iyice vurgulamanıza yardımcı olacaktır.

contry-tarzi-oturma-odasi-dekorasyonu6

contry-tarzi-oturma-odasi-dekorasyonu7

contry-tarzi-oturma-odasi-dekorasyonu8

contry-tarzi-oturma-odasi-dekorasyonu9

Mekanlarda sıcak ve rahatlatıcı bir hava estiren country stili dekorasyonu beyaz bir şöminenin etrafında da oluşturabilirsiniz: Duvarlara pastel renkli duvar kağıtları döşeyin ve yere de kahverengi tonlarında desenli bir halı serin. Şöminenin önüne kahverengi bir kanepe, halının ortasına alçak ayaklı ve ekose kumaşla kaplı bir puf sehpa yerleştirin. Kanepenin üzerine birkaç ekose yastık serpiştirin, şöminenin üstüne de taze çiçeklerle dolu bir vazo koyun. Ve kendinizi bu güzel köşede huzur içinde dinlenmeye bırakın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. country tarzı dekorasyon oturma odasında ve yatak odasında güzel oluyor şahsen çok beğeniyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu