Salon

Mor Salon Dekorasyonu İçin Fikirler

Klasik renkler arasında sayılmasa da, mor, her zaman sevenleri olan bir renktir. Bu yüzden mobilya tasarımcıları mor salon dekorasyonu yapmak isteyen tüketiciler için güzel parçalar üretiyorlar. Bunları kullanarak tepeden tırnağa mor renkten oluşan bir dekorasyon uygulayacağınız gibi başka renkteki mobilyalarınızla mor renkli mobilyaları kombinleyerek de güzel mekanlar yaratabilirsiniz. Hayallerinizde bir mor yatak odası varsa piyasada bu kategoride takımlar da bulunuyor.

Mor Salon Dekorasyonu İçin Fikirler

mor-salon-dekorasyonu-icin-fikirler-2

mor-salon-dekorasyonu-icin-fikirler-3

Yaslanma yeri mor-beyaz-pembe çiçekli kumaşla yapılmış modern bir mor kanepe küçük bir oturma odası için de kullanılabilir. Oymalı beyaz iskeleti olan aynı renkteki ikili bir mor kanepeyi ise ağırlıklı olarak beyaz ve mordan oluşan bir salon için düşünebilirsiniz. Böyle bir kanepe için geniş bir salonda özel bir köşe de düşünülebilir.

mor-salon-dekorasyonu-icin-fikirler-4

mor-salon-dekorasyonu-icin-fikirler-5

mor-salon-dekorasyonu-icin-fikirler-6

Klasik bir mor salon dekorasyonu düşünüyorsanız aradığınız parça saraylara layık bir antika görünümündeki, kenarları hafifçe dönen beş kişilik bir kanepe olabilir. Bu kanepenin önündeki halının ortasına yine işlemeli ayakları olan klasik bir mermer sehpa yerleştirin ve sehpanın üstüne vazo içinde mor çiçekler koyun. Sonra kanepenizin üstünü mor yastıklarla donatın, iki yanına konsepte uygun hacimli birer aksesuar koyun ve karşıya geçip eserinizi seyredin; mükemmel olduğunu göreceksiniz.

mor-salon-dekorasyonu-icin-fikirler-7

mor-salon-dekorasyonu-icin-fikirler-8

mor-salon-dekorasyonu-icin-fikirler-9

Tercihiniz modern salon dekorasyonu ise bir mor deri koltuk takımı aradığınız parça olabilir. Yere açık mor zemin üzerine renkli büyük desenleri olan modern bir halı sererek takımın koyu rengini yumuşatabilirsiniz. Bu renkte bir dekorasyonu biraz daha aydınlatmak için canlı renkli birkaç aksesuar kullanabilirsiniz; sarı bir puf ve sarı masa lambası gibi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu