Çocuk Odası

Çocuk Odası Duvar Rengi Seçimi

Çocuk Odası Duvar Rengi Seçimi

Çocuk odası dekorasyonu yapılırken doğru duvar renginin seçilmesi odanın daha ferah ve huzurlu olmasını sağlayacaktır. Temalı çocuk odası hazırlarken doğru duvar renginin seçilmesi çok önemlidir. Konsept çocuk odası dekorasyonunda duvar rengi olarak çok fazla seçenek bulunmaktadır. Çocuk odaları dekorasyonunda çocukların hayal gücünü yansıtan neredeyse her renk kullanılabilir. Duvarlarda sıcak renk tercih edecekseniz odadaki diğer objelerin nötr tonlarda olması gerekmektedir. Duvar rengi sıcak renk olan bir odada mobilya ile aksesuarlarda sıcak renk olursa göz yorucu ve rahatsız edici bir görüntü oluşur. Özellikle bebek odalarında renk seçimi bebeğin huzuru ve psikolojik gelişimi açısından son derece önemlidir.

Çocuk Odası Duvar Rengi Seçimi

Çocuk odalarının beyaza boyanması odanın fazla donuk olmasına neden olacaktır. Duvarı mavi boyayarak mobilyaları ve aksesuarları beyaz seçerseniz daha güzel bir görüntü oluşur. Duvarda mavinin tonlarının kullanılması odanın dinlendirici olmasını sağlayacaktır. Mavinin erkek çocuklar için olduğu günler eskide kaldı. Duvarlarda doğanın rengi olan maviyi kullanabilirsiniz deniz mavisi, camgöbeği, çivit mavisi, buz mavisi, gök mavisi odanın huzurlu ve şık olmasını sağlayacaktır. Açık mavi duvar rengi ile turuncu aksesuarlar kullanarak odanın farklı ve şık olmasını sağlayabilirsiniz.

cocuk-odasi-duvar-rengi-secimi2

Çocuk odasında doğal renkleri tercih etmek isterseniz en iyi renk yeşildir. Doğanın rengi olan yeşil odanın farklı, sade ve dingin olmasını sağlayacaktır.

cocuk-odasi-duvar-rengi-secimi3

Duvar rengi nötr seçilirse çocuk eşyaları ve oyuncaklarıyla oda renklenecektir. Çok renkli olan çocuk eşyaları ve oyuncakları ile duvarda sıcak renk olursa odada renk karmaşası oluşur.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Zürafalı duvar kağıdı çok sevimli görünüyor…

  2. Çocuk odası için önereceğiniz kaliteli duvar kağıdı varmı acaba?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu