Çocuk OdasıEv TekstiliYararlı Bilgiler

Çocuk Odalarında Ekolojik Dönem

Çocuk Odalarında Ekolojik Dönem

Rengarenk boyalarla cazip hale getirilen çocuk odası mobilyalarının devri sona erdi. Artık, günümüzde çocuk odası dekorasyonunda daha doğal, daha sağlıklı ve ekolojik ürünler tercih ediliyor.

Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Bu yüzden onların sağlığı her şeyden önce geliyor. Artık çocukların giydikleri kıyafetlerden, kullandıkları oyuncaklara kadar her alanda sağlıklı ekolojik ürünler bulmak mümkün. Bu durumda boyaları ve malzemeleri itibariyle çocukların sağlığını tehlikeye atan ürünlerin tercih edilmemesi de şaşırtıcı değil.

Plastik oyuncaklar ve mobilyalar yerlerini ahşap, tahta ve eko-karton gibi doğa dostu malzemelere bırakıyor. Çevreci ürünler hem çocukların sağlıkların sağlığına hem de doğaya saygı gösteriyor.

Siz hiç işiniz bitip toprağa gömdüğünüzde tamamen yok olan bir lazımlık gördünüz mü? Bambu ve pirinç kabuğu atıklarından reçine yardımıyla kalıplanarak İngiltere’de üretilen bu özel lazımlık, doğaya saygı konusunda en iyi örneklerden biri. El yapımı tahta oyuncaklar da çevreye gösterdikleri özenle öne çıkıyor. Organik pamuktan yapılan battaniye, pike ve çarşaf gibi yatak odası ürünleri, çocuğunuzun uyurken bile sağlığına itina gösteriyor. Çocuk odalarında ve giysilerinde her türlü malzemenin organik olanını seçerek çocuğunuzun sağlığını koruyabilirsiniz. Aynı şekilde, mobilya seçimlerinizde de yapay boyalardan kaçınmanız gerekiyor. Bu noktada, ahşap malzemeden yapılan mobilyalar imdadımıza yetişiyor.

Çocuk Giysilerinde Organiklık Modası

Türkiye dünyadaki organik pamuğun yüzde 40’ını üretiyor. Organik ürünlerin özellikle bebekler ve çocuklar için önemini düşününce bu rakam oldukça etkileyici. Zirai ilaçlar kullanmadan tamamen doğal yöntemlerle üretilen pamuktan üretilen giysiler çocuğunuzun sağlığı açısından son derece önemli. Örneğin bambu ve yosun lifinden üretilen çoraplar çocuğunuzun ayaklarını terletmiyor. Çocuklarınızın yatak odası mobilyalarından oyuncaklarına, giysilerinden dekorasyon objelerine kadar her türlü ihtiyacını organik ürünlerle karşılayabilirsiniz. Böylece çok daha sağlıklı ve çevre dostu bir nesil yetişmesine de katkıda bulunursunuz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. çocukların sağlığı için ekolojik malzeme kullanmak şart.

    1. cok güzel olmuş gercekten, bende bez torba üreticisiyim ancak böyle butik üretimler olmasa bu doğa dostu torbaların bir ayağı eksik kalır sizi kutlarım.

  2. çocuk odasında ekolojik mobilya kullanmak şart.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu