Çocuk Odalarında Ekolojik Dönem

Çocuk Odalarında Ekolojik Dönem

Rengarenk boyalarla cazip hale getirilen çocuk odası mobilyalarının devri sona erdi. Artık, günümüzde çocuk odası dekorasyonunda daha doğal, daha sağlıklı ve ekolojik ürünler tercih ediliyor.

Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Bu yüzden onların sağlığı her şeyden önce geliyor. Artık çocukların giydikleri kıyafetlerden, kullandıkları oyuncaklara kadar her alanda sağlıklı ekolojik ürünler bulmak mümkün. Bu durumda boyaları ve malzemeleri itibariyle çocukların sağlığını tehlikeye atan ürünlerin tercih edilmemesi de şaşırtıcı değil.

Plastik oyuncaklar ve mobilyalar yerlerini ahşap, tahta ve eko-karton gibi doğa dostu malzemelere bırakıyor. Çevreci ürünler hem çocukların sağlıkların sağlığına hem de doğaya saygı gösteriyor.

Siz hiç işiniz bitip toprağa gömdüğünüzde tamamen yok olan bir lazımlık gördünüz mü? Bambu ve pirinç kabuğu atıklarından reçine yardımıyla kalıplanarak İngiltere’de üretilen bu özel lazımlık, doğaya saygı konusunda en iyi örneklerden biri. El yapımı tahta oyuncaklar da çevreye gösterdikleri özenle öne çıkıyor. Organik pamuktan yapılan battaniye, pike ve çarşaf gibi yatak odası ürünleri, çocuğunuzun uyurken bile sağlığına itina gösteriyor. Çocuk odalarında ve giysilerinde her türlü malzemenin organik olanını seçerek çocuğunuzun sağlığını koruyabilirsiniz. Aynı şekilde, mobilya seçimlerinizde de yapay boyalardan kaçınmanız gerekiyor. Bu noktada, ahşap malzemeden yapılan mobilyalar imdadımıza yetişiyor.

Çocuk Giysilerinde Organiklık Modası

Türkiye dünyadaki organik pamuğun yüzde 40’ını üretiyor. Organik ürünlerin özellikle bebekler ve çocuklar için önemini düşününce bu rakam oldukça etkileyici. Zirai ilaçlar kullanmadan tamamen doğal yöntemlerle üretilen pamuktan üretilen giysiler çocuğunuzun sağlığı açısından son derece önemli. Örneğin bambu ve yosun lifinden üretilen çoraplar çocuğunuzun ayaklarını terletmiyor. Çocuklarınızın yatak odası mobilyalarından oyuncaklarına, giysilerinden dekorasyon objelerine kadar her türlü ihtiyacını organik ürünlerle karşılayabilirsiniz. Böylece çok daha sağlıklı ve çevre dostu bir nesil yetişmesine de katkıda bulunursunuz.

3 thoughts on “Çocuk Odalarında Ekolojik Dönem

  1. çocukların sağlığı için ekolojik malzeme kullanmak şart.

    1. cok güzel olmuş gercekten, bende bez torba üreticisiyim ancak böyle butik üretimler olmasa bu doğa dostu torbaların bir ayağı eksik kalır sizi kutlarım.

  2. çocuk odasında ekolojik mobilya kullanmak şart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuk Odası

Bebek Odalarında Siyah Renk Kullanımı

Bebek odası Dünyaya gözlerini yeni açan minik bebeğinizin geceleri uyuyacağı, gündüzleri ise yaramazlık yapacağı odasını hazırlamak oldukça zevklidir. Bebek odası dekorasyonu hazırlarken yapılacak ilk iş, odaya hakim rengi belirlemek olacaktır. Çoğu ebeveyn bunu yaparken canlı ve parlak renkleri tercih ederken, siyah ve benzeri koyu renklerden kaçınmaya çalışır. Oysa çoğu anne babanın bilmediği bir şey vardır: […]

Devamını oku
Çocuk Odası

Bebeğiniz İçin En Güzel Mobilya Modelleri

Dünyaya gözünü açar açmaz mutluluk kaynağınız haline gelen bebeğiniz, en şık ve kullanışlı mobilyalarını hak eder. Sevimli desenlere ve birbirinden tatlı karakterlere sahip renkli duvar kağıtları, oyuncak dolapları, komodin ve beşikler… Bebek odasında yalnızca bebeğiniz değil, siz de vakit geçireceğiniz için ikinizi de memnun edecek en güzel mobilya modellerini sizin için bir araya topladık. Ay […]

Devamını oku
Çocuk Odası

Birbirinden Güzel Çocuk Odası Tasarımları

Çocuk odası oldukça hızlı bir şekilde boy atan, gün geçtikçe “Ne ara bu kadar büyüdüler?” dedirten çocuklar için oda tasarlamak gerçekten yorucu ve uğraştırıcı olabiliyor. Hızla büyüdükleri için ilgi duydukları alanlar da değişim gösteren çocuklar, bugün beğendikleri bir şeyi yarın beğenmemezlik edebiliyorlar. Çocuk odası tasarlarken de bu durum geçerli. Eğer odayı çok çocuksu renk ve […]

Devamını oku