Ev Dekoru

Antre ve Giriş Dekorasyonu Örnekleri

Antre Dekorasyonu Biz insanlar da ilk intiba denilen kavram çok önemlidir. Başka bir insan ile tanıştığımızda ya da yeni bir mekan keşfettiğimizde o kişi ve o mekan ile ilk fikrimiz ne olur ise bu fikir bir ömür kolay kolay değişmez. Bu sebeple şahsi fikrim olarak bir ev için ya da işletme için ilk dekorasyon yapılması gereken bölüm antredir. Durum böyle olunca antre dekoru dekorasyon türleri arasında dekoratör arkadaşları bir hayli zorlar. Ev dekorasyonu yapmaya başlatıldığında profosyonel dekoratör ile çalışıyor iseniz işe ilk antre dekoru yaparak başladığını görürsünüz.

Antre ve Giriş Dekorasyonu Örnekleri

Antre dekorasyonu için ana prensip aslında klasik her dekorasyon türü ile aynıdır. Peki nedir bu aynılık ? Nasıl ki ev dekorasyonun da amaç rahatlık ve ferahlık ise antre dekorasyonun da ama budur. Antrenizin nasıl rahat ve ferah bir hale geleceğinin sorusunun cevabı sizde saklıdır. Antre dekorasyonu yaparken işe kendinize bir kaç soru sormak ile başlayın. Evde kaç kişi yaşıyor? Bu kişilerin alışkanlıkları neler? Bu soruları kendiniz çogaltabilirsiniz. Şimdi kendinize sorduğunuz bütün sorularınıza cevap verdiğinizi düşünüyorum ve artık ufak giriş dekorasyonu tüyoları vermeye başlıyorum.

Ayna ile antre dekorasyonu
Siyah çerçeve ayna ile antre dekorasyonu
Modern antre dekorasyonu

Evinizin girişi yeterince aydınlık değil ise yapılması gereken ilk şey girişte ayna kullanmaktır. Evinizin girişin de antika tarz da bir büyük ayna kullanmak evinizin girişini aydınlık ve otantik gösterir. Ayna ve aydınlık mı ne alaka? diye düşünmeye başladığınızın farkındayım amacımız bilgi vermek olduğu için ayna konusunu biraz açmak isterim. Hazır mısınız firavun dönemine gidiyor ve pramitleri ziyaret ediyoruz. Antik Mısır’da devasa büyüklükdeki pramitlerin içini aydınlatmak için aynalar kullanılırdı. Çünkü ayna ışığın kırılmasına ve bir noktadan öteki noktaya ulaşmasını sağlar. Ayrıca antre aydınlatma konusunda size küçük led ışıklar da yardımcı olacaktır.

Küçük antre dekorasyonu
Country tarzı antre dekorasyonu
Antre ve Giriş Dekorasyonu Örnekleri

Peki ya antreniz de ışık sorunu yok ise o zaman çok şanslısınız. Aydınlatma sorunu olmayan evlerde bolca canlı çiçek kullanımını tavsiye ediyorum ama çiçek bakımının zorluğundan çekinenler için ise çiçek desenli duvar kağıtlarını tavsiye ederim. Unutmadan duvar kağıtları ilgili bir konuyu da atlamayalım. Duvar kağıtları temizlik açısından çok kolay temizlenir ve bu da ev hanımlarına çok büyül bir kolaylık sağlar. Aslında antre dekorasyonu yaparken ev dekorasyonunun genelinde olduğu gibi en büyük yardımcınız ev halkının ihtiyaçlarını bilmeniz ve evinizi ya da evinizin her hangi bir bölümünü bu ithyaçlara göre dekorasyon yapmanızdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu