Tepe Lamba İle Yatak Odası Aydınlatması

Yeteri kadar kaliteli bir aydınlatmayla iyi dekore edilmemiş tasarımlara sahip yatak odaları bile olduğundan daha şık ve estetik görünebilir. Yatak odaları na hakim olan atmosferi değiştiren, havayı yumuşatan ve yatak odasında vakit geçirmekten daha fazla zevk almanızı sağlayacak olan aydınlatma çözümleri; tepe lambaları sayesinde oldukça uygun maliyetlerle mümkün hale geliyor.

Tepe Lamba İle Yatak Odası Aydınlatması
Yatak Odası Aydınlatma
Dekoratif Aydınlatma

Ülkemizdeki çoğu evde tepe lambaları yerine standart avizeleri kullanmayı tercih eder. Bunun en temel sebebi, tepe lambalarının dayanıksız ve kolay bozulabilir malzemelerden imal edildiği şeklindeki ön yargıdır. Oysa sanılanın aksine tepe lambaları özellikle yatak odalarında farklı bir ambiyans oluşturmanıza yardımcı olur.

Modern Yatak Odası Aydınlatma
Yatak Odası Aydınlatma Sistemleri

Farklı renk, şekil ve desenlere sahip yüzlerce tepe lambası modeli; halihazırda internet siteleri ve yaygın mobilya mağazaları üzerinden temin edilebilir durumdadır.

Yatak Odası Tavandan Aydınlatma
Modern Yatak Odası Aydınlatma
Loş Yatak Odası Aydınlatma

Satın alacağınız tepe lambasını belirlemeden önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar da var elbette. Bunları şu şekilde sıralayabilmek mümkündür:

  • Odanın büyüklüğüne uygun bir model seçin. Küçük ve dar bir yatak odasında tepeden sarkan devasa büyüklükteki tepe lambaları, yarardan çok zarar getirecektir.
  • Satın alacağınız model, odanın temasına da uygun olsun. Çocuk odaları için sevimli karakterlerin ve desenlerin yer aldığı modelleri seçebilirsiniz. Yatak odasında ise pembe veya kırmızı renkli modelleri tercih ederek farklı bir hava oluşturabilirsiniz.

Cam, bez ve metal olmak üzere 3 farklı malzemeden üretilen tepe lambası modelleriyle siz de yatak odanızı daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yatak Odası

Ahşap Duvarlı Yatak Odası Modelleri

Ülkemizde yatak odasında ahşap duvar kullanımı pek yaygın olmasa da, yurtdışındaki birçok tasarımcı yatak odalarında ahşap duvar kullanmanın kesinlikle çok etkileyici sonuçlar vereceğini ifade ediyor. Hem ucuz, hem de kolayca elde edilebilir olmasına rağmen yatak odasına hakim olan atmosferi bir anda değiştirebilen ahşap duvarlar, son dönemde trend haline de gelmiş bulunuyor. Yatak odalarında hem doğal, […]

Devamını oku
Yatak Odası

Yeni Çıkan Alfemo Yatak Odası Takımları

Alfemo Yatak Odası Takımları yılın son aylarına girmek üzere olduğumuz günlerde mobilya üreticilerinin ofislerine tatlı bir telaş hakim. Yeni yılın modellerini hazırlamakla uğraşan ve müşterilerden gelen geri dönüşleri değerlendirerek en kaliteli mobilyaları üretmek isteyen şirketler, alanında uzman tasarımcılarıyla yoğun bir şekilde mesai yapmayı sürdürüyorlar. Bahsi geçen mobilya üreticilerinden birisi de Alfemo. Temellerinin atıldığı 1997 yılından […]

Devamını oku
Yatak Odası

Fransız Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu

Geçmişten günümüze yatak odası tasarımlarında Fransız esintisi, şıklığı ve ihtişamı arayanlar tarafından tercih sebebi olagelmiştir. Fransız yatak odası tasarımlarının karakteristik öğeleri arasında soylu bir lüks tarz bulunur. Kibar bir şekilde en ince detaylara kadar tasarlanan mobilyalar, yatak odalarına romantizm ve göz kamaştırıcı bir güzellik katar. Eğer siz de ömrünüzün en azından bir dönemini Paris’te yaşayarak […]

Devamını oku