Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ofis dekorasyonu, çalışanların kendilerini yorgun hissetmelerine neden olmayan, iç açıcı ve mümkünse enerjik olmalıdır. Günümüz çalışma hayatında çalışanlar evde kaldıkları süreden daha çok kalmaktadır iş yerlerinde. Bu yüzden günün belki de yarısından fazlasının geçirildiği ofis dekorasyonu son derece önemlidir. Çalışanların performansı ve verimi, ofisteki hava ve ofis dekorasyonundan etkilenmektedir. Pekiyi o zaman ofis dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ofis dekorasyonu başta da belirtildiği üzere, öncelikle, çalışanları yormayacak şekilde olmalıdır. Örneğin ofis aydınlatması yeterli düzeyde olmalıdır; ne çok, ne de az… Yüksek ışık gözleri yoracak, az ışık ise bedensel yorgunluğa sebep olacaktır.

ofis-dekorasyonu-nasil-olmali2

Ayrıca ofis dekorasyonunda kullanılan renkler de son derece önemlidir. Renklerin insan psikolojisi ve mutluluğu üzerinde etkili olduğuna dair bilimsel bulgular da dikkate alındığında, buro mobilyalarında kullanılan renklerin yanı sıra duvar renkleri de çok önemlidir.

ofis-dekorasyonu-nasil-olmali3

Çok sayıda personelin çalıştığı ofislerde fazla mobilya kullanımı, ofisinizin en büyük düşmanı olacaktır. Özellikle ufak ve dar mekanlarda fazla mobilya kullanımı sıkışıklığa neden olmaktadır. Kullanılan koltuk ve sehpalarda konfora önem verilmesi çalışanların motivasyonunu artırıcı etki yapacaktır. Ergonomik mobilya kullanımı çalışanların verimini artırdığı gibi çalışma hayatında çok rastlanan boyun ve bel ağrılarını engelleyici etki yapmaktadır.

ofis-dekorasyonu-nasil-olmali4

Ofis dekorasyonu için iyi bir araştırma sürecinden geçilmeli, mümkünse profesyonel destek alınmalıdır. Ofis mobilyası değişikliğine gidiliyorsa seçimde çalışanların fikirlerine başvurulması olumlu etki yapacaktır.

2 thoughts on “Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

  1. Ofisinizin iyi görünmesini istiyorsanız sadeliğe önem vermeli, abartılı tasarımlardan ve gereksiz ofis malzemesi kullanımından kaçınmalısınız.

  2. Ofis dekorasyonu için uzman kişilerden yardım almak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Açık Renkli Ofis Mobilyaları
Büro Mobilyası

Açık Renkli Ofis Mobilyaları Çalışanlara Enerji Veriyor!

Açık renkli ofis mobilyalarının çalışanları daha çok motive ettiğini biliyor muydunuz? İşte ofis mobilyalarının göz ardı ettiğimiz sırları! Çalışma hayatı sabır gerektiren ve zorlu bir süreçtir. Çalışan insanlar zamanlarının büyük bir kısmını işlerine ayırdığı için genellikle mutlu değildir. Bir çalışanın mutlu olması için ya sevdiği işi yapması ya da çalışma koşullarının kaliteli olması gerekir. Bu […]

Devamını oku
Büro Mobilyası

Ofis Ve Bürolar İçin Dekorasyon Tavsiyeleri

Özellikle yeni taşınılan ofis ve büroların dekorasyon işlemlerini gerçekleştirirken etrafınızdaki hemen herkes fikir belirterek tasarım aşamasına müdahil olmaya çalışabilir. Ancak şu bir gerçek ki, bir ofisin nasıl tasarlanması gerektiğini en iyi o ofiste çalışanlar bilir. Neticede hem kullanışlı, hem şık, hem de firmanın kurumsallığını temsil edecek olan kaliteli mobilyaları belirlerken titiz davranmaktan zarar gelmeyecektir. Ofis […]

Devamını oku
Büro Mobilyası

Ofis ve Büro Dekorasyonu Fikirleri

Ofis ve Büro Dekorasyonu Misafirlerinizi ağırlayacağınız, müşterilerinizle iş anlaşmaları yapacağınız ofislerin şık bir tasarıma sahip olması sandığınızdan daha fazla önem taşır. Derme çatma bir ofis ortamına kimse güvenmeyeceği için, itibarınızı ve müşterinin gözündeki yerinizi sağlamlaştırmak adına büro dekorasyonuna ayrı bir özen göstermenizde fayda olacaktır. İhtişamı ve lüksü simgeleyen cam ve parlak metalden yapılma figürleri çalışma […]

Devamını oku