Büro Mobilyası

Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ofis dekorasyonu, çalışanların kendilerini yorgun hissetmelerine neden olmayan, iç açıcı ve mümkünse enerjik olmalıdır. Günümüz çalışma hayatında çalışanlar evde kaldıkları süreden daha çok kalmaktadır iş yerlerinde. Bu yüzden günün belki de yarısından fazlasının geçirildiği ofis dekorasyonu son derece önemlidir. Çalışanların performansı ve verimi, ofisteki hava ve ofis dekorasyonundan etkilenmektedir. Pekiyi o zaman ofis dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ofis dekorasyonu başta da belirtildiği üzere, öncelikle, çalışanları yormayacak şekilde olmalıdır. Örneğin ofis aydınlatması yeterli düzeyde olmalıdır; ne çok, ne de az… Yüksek ışık gözleri yoracak, az ışık ise bedensel yorgunluğa sebep olacaktır.

ofis-dekorasyonu-nasil-olmali2

Ayrıca ofis dekorasyonunda kullanılan renkler de son derece önemlidir. Renklerin insan psikolojisi ve mutluluğu üzerinde etkili olduğuna dair bilimsel bulgular da dikkate alındığında, buro mobilyalarında kullanılan renklerin yanı sıra duvar renkleri de çok önemlidir.

ofis-dekorasyonu-nasil-olmali3

Çok sayıda personelin çalıştığı ofislerde fazla mobilya kullanımı, ofisinizin en büyük düşmanı olacaktır. Özellikle ufak ve dar mekanlarda fazla mobilya kullanımı sıkışıklığa neden olmaktadır. Kullanılan koltuk ve sehpalarda konfora önem verilmesi çalışanların motivasyonunu artırıcı etki yapacaktır. Ergonomik mobilya kullanımı çalışanların verimini artırdığı gibi çalışma hayatında çok rastlanan boyun ve bel ağrılarını engelleyici etki yapmaktadır.

ofis-dekorasyonu-nasil-olmali4

Ofis dekorasyonu için iyi bir araştırma sürecinden geçilmeli, mümkünse profesyonel destek alınmalıdır. Ofis mobilyası değişikliğine gidiliyorsa seçimde çalışanların fikirlerine başvurulması olumlu etki yapacaktır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ofisinizin iyi görünmesini istiyorsanız sadeliğe önem vermeli, abartılı tasarımlardan ve gereksiz ofis malzemesi kullanımından kaçınmalısınız.

  2. Ofis dekorasyonu için uzman kişilerden yardım almak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu