Modern Mutfak Dekorasyonu

Modern Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu hem görsellik hem de kullanış açısından büyük bir önem teşkil etmektedir. Özellikle kullanım açısından elverişsiz bir mutfak tüm ev hayatını etkilemektedir. Bu noktada mutfak dekorasyonunda ilk kriter kullanım kolaylığı olmalıdır. Bu kriter yeni mutfak tasarımlarını büyük oranda etkilemiştir. Özellikle bu yıl kullanım kolaylığı sunan mutfak tasarımları dikkat çekmektedir.

Modern Mutfak Dekorasyonu

modern-mutfak-dekorasyonu2

Yeni yıla ait mutfak tasarımlarında geçen yıllara oranla ihtişamı büyük dolaplar yerine küçük ancak oldukça kullanışlı mutfak dolapları seçilmiştir. Bu şekilde ferah bir alan yaratan 2013 mutfak modası bazı renkleri ön plana çıkartmaktadır. Özellikle de kırmızı ile bu yıl mutfaklarda mükemmel bir atmosfer yaratılmaktadır. Parlak ve mat kırmızı olarak iki tonda tasarlanan bu yılın mutfak mobilyaları farklı bir şıklık sunmaktadır. Kırmızının yanı sıra krem rengi mutfaklar da bu yılın mutfak tasarımları arasında boy göstermektedir.

modern-mutfak-dekorasyonu3
modern-mutfak-dekorasyonu4

Modern mutfak dekorasyonunda bu şekilde renk özelliklerinin yanı sıra dekorasyonunda kökten bir değişiklik daha tüketicileri beklemektedir. Nostaljik bir stile sahip olan rengarenk mutfaklar bu yılın trend tasarımları arasındadır. Söz konusu modellerde mutfağa alışılmışın dışında mükemmel bir atmosfer katmaktadır. Kendinizi Avrupa sinemasından herhangi bir mutfak sahnesinde hissedeceğiniz bu mutfak dekorasyonu cıvıl cıvıl bir hayat neşesi de sunmaktadır. Kendinizi adeta bir masalın içinde hissedeceğiniz bu mutfaklarda yine nostaljik bir öğe olan ve modada fazlaca yer alan, puantiye gibi desenler de dikkat çekmektedir.

modern-mutfak-dekorasyonu5

modern-mutfak-dekorasyonu6

modern-mutfak-dekorasyonu7

modern-mutfak-dekorasyonu8

Modern mutfak dekorasyonunda bu yıl ahşabın asil görüntüsü bazı eklemelerle birlikte devam etmektedir. Özellikle de ev dekorasyonunda eski stil mobilyaların çoğaldığı bu günlerde mutfak dekorasyonu da bu durumdan payına düşeni almıştır. Rustik modeller ve country tarzı mutfak dolapları, masa ve sandalyeler bu yılın mutfak dekorasyonunda fazlaca ilgi görmeyi başardığı gibi daha uzun yıllar bu still varlığını koruyacağa benziyor.

2 thoughts on “Modern Mutfak Dekorasyonu

  1. Hazır mutfak ve Mutfak dekorasyonu herkesin kolaylıkla yapabileceği bir iş değildir. Hazır mutfak işinin uzman ekipler tarafından ve farklı dekorasyon fikirlerine sahip dekoratörler tarafından yapılması gerekir.

  2. country tarzı mutfak modelleri çok güzel oluyor ama biraz büyük mutfak lazım, küçük mutfakta güzel olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutfak

Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Küçük mutfağınızda büyük mutluluklar yaşamak için makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Küçük bir mutfağı büyük göstermenin belli başlı yolları vardır. Bunlardan en önemli ikisi ufak tefek görsel hileler ve ikincisi maalesef biraz daha zor olanı ise mevcut alanı en iyi şekilde değerlendirme çabasıdır. Çabasıdır diyorum çünkü bu işlem bir hayli zorlayıcı olabilir. Maalesef bazı müteahhitler […]

Devamını oku
Mutfak

Mavi Beyaz Renkli Mutfak Tasarımları

Mutfak dekorasyonunda Akdeniz esintisini solumak istiyorsanız, mavi ve beyaz renklerini kullanarak tatmin edici bir şıklığı elde edebilmeniz mümkündür. Genelde Akdeniz yöresindeki tek katlı evlere hakim olan bu renkler; ülkemizin tatil yörelerinin yanı sıra Yunanistan, İtalya ve İspanya gibi diğer birçok Akdeniz ülkesinde de sıklıkla kullanılır. Evlerin dış görünüşünün yanı sıra iç dizaynında da pekala bu […]

Devamını oku
Küçük mutfaklarda asakılarla çözüm
Mutfak

Küçük Mutfaklar İçin Tasarım İpuçları

Küçük Mutfaklar Evinizdeki odaları nasıl daha geniş ve ferah gösterebileceğiniz noktasında yeteri kadar kafa yorduysanız, sizin için güzel bir haberimiz var. Dünyanın dört bir yanından tasarımcılar, iç mimarlar, mobilya üreticileri ve daha birçok profesyonel tarafından hazırlanan önerilere göz atmanız yeterli olabilir. Böylece başta mutfağınızı çok daha geniş gösterebilmeniz mümkündür. Ülkemizde Amerikan mutfak tarzı pek yaygın […]

Devamını oku