Ev DekoruYararlı Bilgiler

Modern Dekorasyonda Yeni Trend

REKLAM
X

Modern Dekorasyonda Yeni Trend

Saydam ve Neşeli Pleksi

Son yıllarda mobilya dünyasının en gözde materyallerinden biri haline gelen pleksiye evinizde yer açın.

Modern Dekorasyonda Yeni Trend

Pleksi, 1960’lı yıllarda mobilyadan giysiye kadar pek çok alanda hüküm sürdü. O dönemin optimist ve mutlu yönlerini yansıtan bu materyal, şık olmasının yanı sıra kullanıldığı her yere gençlik katma özelliğine de sahip. Bunda, en çok rağbet gördüğü dönemin etkisi de yadsınamaz tabii. 60’lar, dünyanın dört bir yanında gençlerin seslerini duyurmaya başladığı ve moda, siyaset, sanat, edebiyat gibi çok çeşitli konularda ön plana çıkmaya başladıkları dönem olarak göze çarpar. Dolayısıyla, bu dönemin bahsi geçtiğinde ilk akla gelen gençler olur. Pleksinin de gençliği çağrıştıran geri dönüşlümlü bir malzeme olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Modern Dekorasyonda Yeni Trend

Dekorasyonda pleksi

Rengarenk alternatifler sunan pleksi dekorasyon malzemeleri, son yıllarda yeniden önem kazanmaya başladı. Özellikle minimalist tarzda döşenen evlerde görülen bu trendin etki alanı her geçen gün genişliyor. Bunda, malzemenin kullanışlı olmasının büyük etkisi var. En çok sandalyeler, aydınlatmalar ve aksesuarlarda karşımıza çıkan pleksi, bizlere saydam bir
dünyanın anahtarını sunuyor.

Modern Dekorasyonda Yeni Trend

Pleksiyi evin her yerinde farklı şekillerde kullanabilirsiniz. İddialı renklere sahip bir mutfağınız yoksa, farklı renklerde pleksi sandalyeler kullanabilirsiniz. Bu, mutfağınıza renk ve neşe katacaktır. Oturma odaları ve salonlarda pleksi şamdanları tercih edebilirsiniz. Bunları, tahta gibi farklı materyaldeki dekorasyon objeleriyle bir arada kullanmak hoşluk yaratır. Dikkat çekici renklerdeki pleksi abajurlarsa, yatak odanızın veya çalışma odanızın eğlenceli bir atmosfere kavuşmasını sağlar.

Modern Dekorasyonda Yeni Trend

Fosforlu Pleksi

Banyonuzda da pleksiden yapılmış rengarenk kağıt mendil kutuları, sabunluklar, makyaj pamuğu kutuları gibi aksesuarlar kullanarak banyo keyfini renkli bir maceraya çevirebilirsiniz. Teknolojik gelişmelerden nasibini alan pleksinin, yapılan çalışmalar sonucu aldığı ışığı geri yansıtma özelliğine sahip olan modelleri de bulunuyor. Lümen (fosforlu) pleksi denen bu maddeyle evinizin koridorlarında oldukça hoş efektler yaratabilir, misafirlerinizi bu şekilde büyüleyebilirsiniz. Kırılmaya karşı oldukça dirençli olan pleksiyi söz yerindeyse ömrünüzün sonuna kadar kullanabilirsiniz.

Modern Dekorasyonda Yeni Trend

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu