Küçük Mutfaklar İçin Dekoratif Çözümler

Küçük Mutfaklar İçin Dekoratif Çözümler

Mutfaklar bayanların günün büyük bir kısmını geçirdiği yaşam alanlarıdır. En keyifli anları geçirdiğimiz mutfakların zevkimize uygun dekore edilmiş olması da çok önemlidir. Bizim için çok önemli bir yaşam alanı olan mutfağın zevkimize göre ve hayatımızı kolaylaştıracak şekilde dekore edilmesi çok önemlidir.

Küçük Mutfaklar İçin Dekoratif Çözümler

Yeni ev kurarken ve evinizi yenilerken küçük mutfaklarda işlevselliği en üst seviyeye taşımak için bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Siz de kendi mutfağınızı dekore edebilir ve fonksiyonel kullanımı en üst seviyede tutabilirsiniz.

kucuk-mutfaklar-için-dekoratif-cozumler2

Mutfak duvarları mevcut mutfağın kullanım alanını daraltıyorsa duvarı yıkarak açık mutfak yapabilirsiniz. Günümüzde yeni yapılan küçük evlerde en çok açık mutfak tercih edilmektedir. Sizin evinizde mutfak açık değilse sizde duvarı yıkara açık mutfak yapabilirsiniz. Açık mutfaklar hem metrekareden kazanmanızı sağlar mutfağı daha geniş gösterir hem de sevdikleriniz salonda iken onlarla bağlantınız kesilmeden keyifle mutfağınızda yemeğinizi yapabilirsiniz. Açık mutfak dekorasyonunda en çok dikkat edilmesi gereken yemek kokusunun salona gitmemesi için davlumbazın iyi olması ve kokuyu iyi çekme özelliğine sahip olması gerekir.

kucuk-mutfaklar-için-dekoratif-cozumler3

Mutfak tezgahınız çok küçükse mevcut tezgahı en verimli şekilde kullanmak için üstünde gereksiz araç gereçlerin bulunmaması gerekir. Bunun içinde yeteri kadar mutfak dolabı olmalıdır ve sizin için o an gerekmeyen her şey dolapta olmalıdır. Evyenin üzerine uygun büyüklükte bir tahtanın ve süzgeçlerin olması gerekir. Evyenin üstüne uygun büyüklükte kesme tahtası ile kendinize ekstra bir kullanım alanı yaratmış olursunuz.

2 thoughts on “Küçük Mutfaklar İçin Dekoratif Çözümler

  1. iyi bir site başarılarınızın devamını dilerim teşekkürler.

  2. küçük mutfaklar için fazla mucize beklentisine girmemek lazım tekçare bazı eşyalardan fedakarlık etmek aksi takdirde bütün eşyalar üstüste insanın üzerine geliyormuş gibi oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutfak

Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Küçük mutfağınızda büyük mutluluklar yaşamak için makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Küçük bir mutfağı büyük göstermenin belli başlı yolları vardır. Bunlardan en önemli ikisi ufak tefek görsel hileler ve ikincisi maalesef biraz daha zor olanı ise mevcut alanı en iyi şekilde değerlendirme çabasıdır. Çabasıdır diyorum çünkü bu işlem bir hayli zorlayıcı olabilir. Maalesef bazı müteahhitler […]

Devamını oku
Mutfak

Mavi Beyaz Renkli Mutfak Tasarımları

Mutfak dekorasyonunda Akdeniz esintisini solumak istiyorsanız, mavi ve beyaz renklerini kullanarak tatmin edici bir şıklığı elde edebilmeniz mümkündür. Genelde Akdeniz yöresindeki tek katlı evlere hakim olan bu renkler; ülkemizin tatil yörelerinin yanı sıra Yunanistan, İtalya ve İspanya gibi diğer birçok Akdeniz ülkesinde de sıklıkla kullanılır. Evlerin dış görünüşünün yanı sıra iç dizaynında da pekala bu […]

Devamını oku
Küçük mutfaklarda asakılarla çözüm
Mutfak

Küçük Mutfaklar İçin Tasarım İpuçları

Küçük Mutfaklar Evinizdeki odaları nasıl daha geniş ve ferah gösterebileceğiniz noktasında yeteri kadar kafa yorduysanız, sizin için güzel bir haberimiz var. Dünyanın dört bir yanından tasarımcılar, iç mimarlar, mobilya üreticileri ve daha birçok profesyonel tarafından hazırlanan önerilere göz atmanız yeterli olabilir. Böylece başta mutfağınızı çok daha geniş gösterebilmeniz mümkündür. Ülkemizde Amerikan mutfak tarzı pek yaygın […]

Devamını oku