Mutfak

Küçük Mutfaklar İçin Çözüm Yolları

Küçük Mutfaklar İçin Çözüm Yolları

Büyük şehir yaşamında özellikle kent merkezlerinde küçük evlerde yaşamak zorunluluk haline geldi. Bu nedenle ev içindeki alanları en verimli şekilde kullanmak gerekiyor. Evin önemli bölümlerinden mutfakları daha kullanışlı hale getirmek için neler yapılabilir? Küçük mutfaklardan optimum faydalanmak için neler yapmalıyız?

Küçük Mutfaklar İçin Çözüm Yolları

kucuk-mutfaklar-icin-cozum-yollari2

Mutfak dolaplarının çok fazla olması çok önemlidir tabi bunun yanı sıra bu dolapların çok verimli kullanılması daha da önemlidir. Akıllı iç düzenleyicilerle dolap ve çekmecelerinizi en verimli şekilde kullanabilirsiniz. Akıllı iç düzenleyicilerle eşyaları dolap ve çekmecelere yığarak değil de belli bir düzende yerleştirebilirsiniz. Aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Dolap içinde kademeli raflar kullanabilirsiniz. Bu raflar sayesinde dolapları en ideal şekilde kullanabilirsiniz.

kucuk-mutfaklar-icin-cozum-yollari3

kucuk-mutfaklar-icin-cozum-yollari4

Küçük mutfak dekorasyonunda tekerlekli çok amaçlı servis arabaları kullanabilirsiniz. Yemek pişirirken size ilave bir kullanım alanı yarattığı için çok kullanışlıdır. Bu şekilde bir servis arabası ilk başta gereksiz gibi görünse de çok işlevsel olarak kullanıldığı için pratik bir çözüm olarak düşünülebilir.

kucuk-mutfaklar-icin-cozum-yollari5

kucuk-mutfaklar-icin-cozum-yollari6

Küçük mutfaklarda tüm duvarları kapalı dolaplar ile doldurmak mutfağı daha küçük ve sıkıcı gösterir. Tüm duvarı kapalı dolapla doldurmak yerine fonksiyonel raf ve raf sistemleri kullanarak daha sıcak bir hava kazandırabilirsiniz. Duvara monte edilen mutfak rafları sayesinde ortadaki dağınıklığın önüne geçmiş olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. ıkeanın yenı çıkardığı mutfak moldeleri çok guzel , reklamlarda gordugum moldelerin reklamlardaki gibi olup olmadığına bakmak icin gittiğim ıkea marketınde dekorasyonların gerecekten guzel ve kalıtelı olduğunu gordum.bu dekorasyonlar mutfağımın havasını değiştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu