Küçük Mutfaklar İçin Çözüm Yolları

Küçük Mutfaklar İçin Çözüm Yolları

Büyük şehir yaşamında özellikle kent merkezlerinde küçük evlerde yaşamak zorunluluk haline geldi. Bu nedenle ev içindeki alanları en verimli şekilde kullanmak gerekiyor. Evin önemli bölümlerinden mutfakları daha kullanışlı hale getirmek için neler yapılabilir? Küçük mutfaklardan optimum faydalanmak için neler yapmalıyız?

Küçük Mutfaklar İçin Çözüm Yolları

kucuk-mutfaklar-icin-cozum-yollari2

Mutfak dolaplarının çok fazla olması çok önemlidir tabi bunun yanı sıra bu dolapların çok verimli kullanılması daha da önemlidir. Akıllı iç düzenleyicilerle dolap ve çekmecelerinizi en verimli şekilde kullanabilirsiniz. Akıllı iç düzenleyicilerle eşyaları dolap ve çekmecelere yığarak değil de belli bir düzende yerleştirebilirsiniz. Aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Dolap içinde kademeli raflar kullanabilirsiniz. Bu raflar sayesinde dolapları en ideal şekilde kullanabilirsiniz.

kucuk-mutfaklar-icin-cozum-yollari3

kucuk-mutfaklar-icin-cozum-yollari4

Küçük mutfak dekorasyonunda tekerlekli çok amaçlı servis arabaları kullanabilirsiniz. Yemek pişirirken size ilave bir kullanım alanı yarattığı için çok kullanışlıdır. Bu şekilde bir servis arabası ilk başta gereksiz gibi görünse de çok işlevsel olarak kullanıldığı için pratik bir çözüm olarak düşünülebilir.

kucuk-mutfaklar-icin-cozum-yollari5

kucuk-mutfaklar-icin-cozum-yollari6

Küçük mutfaklarda tüm duvarları kapalı dolaplar ile doldurmak mutfağı daha küçük ve sıkıcı gösterir. Tüm duvarı kapalı dolapla doldurmak yerine fonksiyonel raf ve raf sistemleri kullanarak daha sıcak bir hava kazandırabilirsiniz. Duvara monte edilen mutfak rafları sayesinde ortadaki dağınıklığın önüne geçmiş olursunuz.

One thought on “Küçük Mutfaklar İçin Çözüm Yolları”

  1. ıkeanın yenı çıkardığı mutfak moldeleri çok guzel , reklamlarda gordugum moldelerin reklamlardaki gibi olup olmadığına bakmak icin gittiğim ıkea marketınde dekorasyonların gerecekten guzel ve kalıtelı olduğunu gordum.bu dekorasyonlar mutfağımın havasını değiştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutfak

Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Küçük mutfağınızda büyük mutluluklar yaşamak için makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Küçük bir mutfağı büyük göstermenin belli başlı yolları vardır. Bunlardan en önemli ikisi ufak tefek görsel hileler ve ikincisi maalesef biraz daha zor olanı ise mevcut alanı en iyi şekilde değerlendirme çabasıdır. Çabasıdır diyorum çünkü bu işlem bir hayli zorlayıcı olabilir. Maalesef bazı müteahhitler […]

Devamını oku
Mutfak

Mavi Beyaz Renkli Mutfak Tasarımları

Mutfak dekorasyonunda Akdeniz esintisini solumak istiyorsanız, mavi ve beyaz renklerini kullanarak tatmin edici bir şıklığı elde edebilmeniz mümkündür. Genelde Akdeniz yöresindeki tek katlı evlere hakim olan bu renkler; ülkemizin tatil yörelerinin yanı sıra Yunanistan, İtalya ve İspanya gibi diğer birçok Akdeniz ülkesinde de sıklıkla kullanılır. Evlerin dış görünüşünün yanı sıra iç dizaynında da pekala bu […]

Devamını oku
Küçük mutfaklarda asakılarla çözüm
Mutfak

Küçük Mutfaklar İçin Tasarım İpuçları

Küçük Mutfaklar Evinizdeki odaları nasıl daha geniş ve ferah gösterebileceğiniz noktasında yeteri kadar kafa yorduysanız, sizin için güzel bir haberimiz var. Dünyanın dört bir yanından tasarımcılar, iç mimarlar, mobilya üreticileri ve daha birçok profesyonel tarafından hazırlanan önerilere göz atmanız yeterli olabilir. Böylece başta mutfağınızı çok daha geniş gösterebilmeniz mümkündür. Ülkemizde Amerikan mutfak tarzı pek yaygın […]

Devamını oku