Ev Dekoru

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu

Evinizi ahşap kullanımını ön planda tutarak pratik, sade ve zarif bir şekilde döşemek istiyorsanız İskandinav tarzı dekorasyon hakkında bilgi edinmelisiniz. Anavatanı İskandinav ülkeleri olan bu stil kendini davetkar ve rahat koltuklar, rengarenk dekoratif yastık çeşitleri, başta beyaz olmak üzere açık renkler ve fonksiyonel eşyalarla gösteriyor. Kuralına göre bir İskandinav tarzı ev dekorasyonu yapıldığında ortaya çıkan mekanların sıcak, ferah ve iç açıcı bir havası oluyor.

İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu

iskandinav-tarzi-ev-dekorasyonu-02

iskandinav-tarzi-ev-dekorasyonu-03

iskandinav-tarzi-ev-dekorasyonu-04

iskandinav-tarzi-ev-dekorasyonu-05

iskandinav-tarzi-ev-dekorasyonu-06

iskandinav-tarzi-ev-dekorasyonu-07

İskandinav dekorasyon tarzının sade olduğunu söyledik ama aydınlatma elemanlarıyla, dekoratif objelerle neşelendirilen bir sadelik bu. Bu tarz dekorasyonda zemin ve mobilyalar çoğunlukla açık renkli ve sade ama bu sadelik el yapımı renkli battaniyeler, patchwork örtüler, çarpıcı görsel efektler gibi unsurlarla hareketlendiriliyor.

iskandinav-tarzi-ev-dekorasyonu-08

iskandinav-tarzi-ev-dekorasyonu-09

iskandinav-tarzi-ev-dekorasyonu-10

iskandinav-tarzi-ev-dekorasyonu-11

iskandinav-tarzi-ev-dekorasyonu-12

İskandinav ülkeleri soğuk, bol kar yağışlı ülkeler biliyorsunuz; insanlar dekorasyonda aydınlık bir hava yaratmayı tercih ederek bu iklimin pusluluğuna bir tezat yaratmayı istiyorlar belki de. Genişçe bir salon düşünün; renkli resimlerin süslediği beyaz duvarlar, renkli halıların – kilimlerin serildiği ahşap yüzeyler, şurada burada çiçek düzenlemeleri hayal edin; bu hayale bir de şömine ekleyin, uygun yerlere yerleştirilmiş bir dekoratif ayna ile aydınlığı çoğaltın, bir duvara bir gitar dayayın, açık ve düz renkli bir kanepeyi renkli yastıklarla donatın ve sağda solda mutlaka hareket rahatlığı sağlayacak boş alanlar bırakın; İskandinav tarzı ev dekorasyonu aşağı yukarı bu işte.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu