Ev DekoruYararlı BilgilerYatak Odası

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu

Feng Shui temizliği dediği sisteme göre evinin giriş yolu çok önemli. Hayat bir başlangıçtan başka bir evreye doğru sonlanacak bir akış olduğuna göre kişinin yaşantısında da bir akış, bir aktivite olmalı. İşte bu akışın en belirgin hissedileceği yer de evin girişi. Bu bölümün çok fazla eşyayla doldurulmaması ve mevcut eşyanın da düzenli olması gerekiyor. Evin kapısını açıp içeri giren biri için ferahlatıcı bir havanın hissedilmesi önemli. Giriş bölümü kişinin iş yaşantısı olarak yorumlanıyor.

Sokak kapısının baktığı yön çok önemlidir. Ayrıca kapıdan girişte, pozitif enerji sağlamak için şu noktalara dikkat edilmelidir:

Giriş kapısının karşısında tuvalet olması ya da iki katlı evlerde giriş kapısının üstünde tuvalet olması, size gelen misafirler, tıpkı sifonun çekilişi gibi akıp gideceğinden uygun değildir.

Giriş kapısının karşısında merdiven ya da başka kapı olmamalıdır. Çünkü enerjinin akış hızı dik olarak gelir ve diğer kapıdan çıkar.

Giriş kapısının karşısında ayna da olmamalıdır. İçeri giren enerji aynadan yansıyarak tekrar dışarı çıkacaktır. Ayrıca, giriş kapısı ile aynı hat üzerinde üç veya daha fazla kapının olmaması gerekir. Bu kural koridorlar için de geçerlidir. Eğer üç tane kapı birbiri üzerine açılıyorsa o mekanda her zaman kavga, münakaşa problemi olacaktır.

Giriş kapısının karşısında sivri köşe ve kolon bulunmamalıdır. Yine giriş kapısı karşısında cam olmamalıdır. Aksi taktirde içeri giren enerjinin eve yayılma şansı olmayacak, tekrar dışarı çıkacaktır.

Evin tüm dekorasyonu Feng Shui ye göre yapılabilir.

Yatak Odası

Hayatımızın üçte birini uyuyarak geçirdiğimizden, enerjimizi tekrar şarj etmemiz ve iyi dinlenebilmemiz için yatak odasının yerleştirme düzeni çok önemlidir.

Burada dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

Ayaklar kapıya doğru uyunmamalıdır.

Yatak odasında kullanılan çarşaf ve örtüler düz renklerde seçilmeli, eğer desenli ise geometrik şekiller tercih edilmemelidir. Çünkü bu şekiller negatif enerji yayarlar ve dinlenmemizi engellerler.

Yatak başı pencerenin altında olmamalıdır.

Kiriş altında uyumak sakıncalıdır, çünkü kirişler ayrılığı sembolize eder ve bunların altında uyuyan kişilerin sağlık problemleri olur. Bu kural oturma mekanları için de geçerlidir.

Evli çiftlerin, tek kişilik iki ayrı yatağı yan yana koyup kullanması ayrılığı sembolize eder.

Ebeveyn yatak odasının güneybatı yönünde olması evlilik ilişkilerinde mutluluğu getirir. Yatak odasında mümkün olduğu kadar yang renkleri (kırmızı, altın rengi) kullanmalıdır. Çünkü uyku yin (-) bir aktivitedir ve bu renkler enerjiyi canlandırır ve fazla uykuyu önler.

Yatak odasında TV, müzik sti, bilgisayar gibi elektronik aletler bulundurmamalıdır. Çünkü bu tip aletler elektromanyetik enerjiyi yansıtır ve sağlığınız için zararlıdır.

Odada canlı bitki olmamalıdır. Canlı bitki sadece hasta olan insanların yatak odasında pozitif enerji akışı sağlamak için kullanılır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. You’ve hit the ball out the park! Inrceidble!

    1. Feng shui yatak odası ile ilgli güzel bilgiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu