Dekorasyon

Dekoratif Oda Kapısı Modelleri

Dekoratif Oda Kapısı Modelleri

Güzel ve kaliteli bir oda kapısı ortama şıklık ve zenginlik katmaktadır. Dekorasyonda çok dikkat edilmeyen ve sade bir modelle geçiştirilen kapılar günümüz ev dekorasyonunda önemli bir yer tutmaya başladı. Önceki yıllarda duvar rengi ile aynı renkte ve düz modelde oluyordu kapılar. Günümüzde ise, renkli ve dekoratif kapı modelleri kullanılmaktadır. Odanın sadece kapısını renklendirerek sık bir görüntü elde edilebilir. Odanın kapısının rengi odadaki mobilya ile aynı renkte olacağı gibi açık veya koyu tonlarında da olabilir.

Dekoratif Oda Kapısı Modelleri

Çok desenli ve renkli bir odanız ve mobilyalarınız varsa sade tonlara sahip bir kapı kullanarak renk tonlarını dengelemek mümkün. Bundan farklı olarak, mobilya ve odanın genel görüntüsü çok sade ise, şık ve özel işçiliğe sahip dekoratif bir kapı kullanarak odanın dekorasyonuna katkı sağlayabilirsiniz.

dekoratif-oda-kapisi-modelleri1

Sürgülü kapılar da ev dekorasyonunda sıkça kullanılan kapı modelleridir. Sürgülü kapı kullanımı özellikle küçük, dar mekanların değerlendirilmesinde farklı alternatif sağlayan bir çözümdür.

dekoratif-oda-kapisi-modelleri3

Evinizde tüm kapıların aynı model ve renk olması gerekmez. Dahası, kapının her iki tarafının farklı renklerde olması mobilya dekorasyon uygulamalarında zaman zaman kullanılan bir yöntemdir. Çocuk odası kapısı odadaki mobilyaya uygun renkte belirlenebilir. Salon kapısında ise daha şık ve zarif mobilyanıza uyacak bir kapı seçebilirsiniz. Kapı modellerinde çok farklı model ve renkler bulunmaktadır.

dekoratif-oda-kapisi-modelleri4

Kapı fiyatları kalite ve işçiliğine göre değişiklik göstermektedir. Bunun dışında, kapılarda kullanılan cam işçiliği ve ahşap kalitesi fiyatı etkileyen diğer etmenlerdir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sürgülü oda kapısı fiyatı ne kadar eve gelip ölçü almanızı istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu