Dekoratif Oda Kapısı Modelleri

Dekoratif Oda Kapısı Modelleri

Güzel ve kaliteli bir oda kapısı ortama şıklık ve zenginlik katmaktadır. Dekorasyonda çok dikkat edilmeyen ve sade bir modelle geçiştirilen kapılar günümüz ev dekorasyonunda önemli bir yer tutmaya başladı. Önceki yıllarda duvar rengi ile aynı renkte ve düz modelde oluyordu kapılar. Günümüzde ise, renkli ve dekoratif kapı modelleri kullanılmaktadır. Odanın sadece kapısını renklendirerek sık bir görüntü elde edilebilir. Odanın kapısının rengi odadaki mobilya ile aynı renkte olacağı gibi açık veya koyu tonlarında da olabilir.

Dekoratif Oda Kapısı Modelleri

Çok desenli ve renkli bir odanız ve mobilyalarınız varsa sade tonlara sahip bir kapı kullanarak renk tonlarını dengelemek mümkün. Bundan farklı olarak, mobilya ve odanın genel görüntüsü çok sade ise, şık ve özel işçiliğe sahip dekoratif bir kapı kullanarak odanın dekorasyonuna katkı sağlayabilirsiniz.

dekoratif-oda-kapisi-modelleri1

Sürgülü kapılar da ev dekorasyonunda sıkça kullanılan kapı modelleridir. Sürgülü kapı kullanımı özellikle küçük, dar mekanların değerlendirilmesinde farklı alternatif sağlayan bir çözümdür.

dekoratif-oda-kapisi-modelleri3

Evinizde tüm kapıların aynı model ve renk olması gerekmez. Dahası, kapının her iki tarafının farklı renklerde olması mobilya dekorasyon uygulamalarında zaman zaman kullanılan bir yöntemdir. Çocuk odası kapısı odadaki mobilyaya uygun renkte belirlenebilir. Salon kapısında ise daha şık ve zarif mobilyanıza uyacak bir kapı seçebilirsiniz. Kapı modellerinde çok farklı model ve renkler bulunmaktadır.

dekoratif-oda-kapisi-modelleri4

Kapı fiyatları kalite ve işçiliğine göre değişiklik göstermektedir. Bunun dışında, kapılarda kullanılan cam işçiliği ve ahşap kalitesi fiyatı etkileyen diğer etmenlerdir.

One thought on “Dekoratif Oda Kapısı Modelleri”

  1. Sürgülü oda kapısı fiyatı ne kadar eve gelip ölçü almanızı istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dekorasyon

Küçük Ev Dekorasyonu Önerileri

Küçük Ev Dekorasyonu. Küçük sıcak huzurlu bir ev herkesin hayaldir. Lakin söz konusu küçük ev dekorasyonu ise bu tip küçük evlerin büyük sorunları olabilir. Bu makalemiz de sizlere küçük ev dekorasyonu nasıl yapılmalı anlatmaya çalışacağız. Çekirdek aile kavramı ile büyütülen bizlerin bazen bütçe bazen ise modern hayatın baskısı ile küçük evler de yaşamaya mecbur kaldığımız […]

Devamını oku
Dekorasyon

Country Tarzı Dekorasyon Örnekleri

Bu makalemizde country dekorasyon nedir ve country dekorasyon nasıl yapılır gibi soruların cevabını birlikte bulacağız. Kısaca makalemizin amacı country dekorasyon nasıl olmalı anlatmak umarım başarılı oluruz. Country tarzı dekorasyon nedir? Aslına bakarsanız bu dekorasyon türünü kısaca özetlemek gerekirse eskitme yönetimi ile yapılan dekorasyon türü diyebiliriz. Bu dekorasyon türünde yeni mobilyalar eskitme yönetimi ile kullanılır. Böylece […]

Devamını oku
Dekorasyon

Antre ve Giriş Dekorasyonu Örnekleri

Antre Dekorasyonu Biz insanlar da ilk intiba denilen kavram çok önemlidir. Başka bir insan ile tanıştığımızda ya da yeni bir mekan keşfettiğimizde o kişi ve o mekan ile ilk fikrimiz ne olur ise bu fikir bir ömür kolay kolay değişmez. Bu sebeple şahsi fikrim olarak bir ev için ya da işletme için ilk dekorasyon yapılması […]

Devamını oku