Ev Dekoru

Dekoratif Oda Bölmeleri

Dekoratif Oda Bölmeleri

Ev ve işyerlerinde kullanılan oda bölmeleri değişik tasarımlar oluşturmak için kullanılabilir. Oda bölmeleri yapılırken kullanılan malzeme ahşap veya alçıpan olabilir. Basit bir perde kullanılarak dahi oda bölme yapılabilir. Her dekorasyon tarzına uyabilecek bir oda bölmesi veya separatör modeli bulunmaktadır. Bazen dekorasyona uymayacağı düşünülen oda bölmeleri ortama farklı bir tarz yaratır ve şık bir görüntü oluşturur. Dekoratif oda bölmeleri veya separatör modelleri sade ve basit olabileceği gibi farklı ve pahalı çözümler de mümkün.

Dekoratif Oda Bölmeleri

dekoratif-oda-bolmeleri2
Özellikle geniş alanlarda iki farklı oda işlevi sunmasının yanı sıra dar alanlarda da farklı bir kullanım alanı yaratması açısından çok kullanışlıdır. Değişik renklerde sunulan panellerle oda bölmesi oluşturulabilir. Panellere üstün baskı teknolojisi ile değişik desen ve baskılar yapılabilmektedir. Panellerde kullanılan desen ve renkler ile mekan tasarımında zahmetsizce değişiklik elde edilmesini sağlar.

dekoratif-oda-bolmeleri3

dekoratif-oda-bolmeleri4

Oda bölmelerde kullanılan sıcak renk ve resimler ile ortama dekoratif bir hava sağlanmış olur. Oda bölme yaparken paneller dışında keten kumaş veya renkli tülde kullanılabilir. Panellerde buzlu cam kullanarak ortama ayrı bir hava katmakta mümkündür. Separatörlerin şeffaf olup olmaması tamamen sizin tercihinize kalmış durumda.

dekoratif-oda-bolmeleri5

Ortama nostaljik bir hava katmak istenirse oyma ahşap giyinme panelleri kullanılabilir. Ayrıca geniş bir kitaplık kullanılarak oda bölmesi yapılabilir.

dekoratif-oda-bolmeleri6

Oda bölme sadece ev dekorasyonunda değil ofis dekorasyonunda da çok pratik ve ekonomik olduğu için kullanılabilir. Ayrıca, cafe, restoran, mağaza ve benzeri mekanlar oda bölmesi kullanılmaktadır. Paravan modelleri ve separatörler arasında mobilya dekorasyon ihityacınıza en uygun modeli seçmek sizin tercihinize kalmış.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. geniş salonlarda şık bir ahşap paravan güzel sonuç veriyor.

  2. Dekoratif bölmeler geniş alanlarda iki değişik oda görevi sunması ve dar alanlarda farklı bir kullanım alanı yaratması açısından çok avantajlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu