Ev Dekoru

Dekorasyonda Akvaryum Kullanımı

Dekorasyonda Akvaryum Kullanımı

Dekorasyon tercihlerinde sürekli yeni bir akımlar ortaya çıkarken, dekorasyonda akvaryum kullanımı ev ve ofis dekorasyonu için çokça kullanılmaya başlandı. İnsana huzur, sakinlik, ferahlık duyguları veren akvaryumların öyle modelleri var ki evinde veya işyerinde akvaryum bulundurmayı düşünmeyenlerin bile aklını çelebilir. Akvaryumda balık beslemek bazı insanlar için hobi, bazıları içinse bir tutku. Her koşulda tasarımcıların hazırladığı dekoratif akvaryum modelleri ile evlerde cennet gibi köşeler yaratmak mümkün.

Dekorasyonda Akvaryum Kullanımı

dekorasyonda-akvaryum-kullanimi2

dekorasyonda-akvaryum-kullanimi3

Ofisinizin veya salonunuzun ortasında aynı zamanda bir cam orta sehpa işlevini de gören beyaz çerçeveli bir akvaryum olması fikrine nasıl bakarsınız? Bu tarz akvaryumların içine mobilyalarınızın rengine uygun taş ve aksesuarlar koyarsanız görünüm çok güzel oluyor.

dekorasyonda-akvaryum-kullanimi4

dekorasyonda-akvaryum-kullanimi5

Günümüzün teknolojisi size banyo lavabonuzun aynı zamanda bir akvaryum olması olanağını da veriyor, böylece sabahları yüzünüzü yıkarken balıklarınızın hatırını da sorabilirsiniz.

dekorasyonda-akvaryum-kullanimi6

Bir vintage şifonyer üzerine düz hatları olan sade bir akvaryum yerleştirerek evinizde orijinal bir köşe oluşturabilirsiniz. Oturma gurubunuzla uyumlu bir mobilyalı akvaryum akşamları yorulmuş vaziyette eve geldiğiniz zaman sizi dinlendirecektir, dekorasyonunuza katacağı özel hava da cabası.

dekorasyonda-akvaryum-kullanimi7

Evinizdeki bazı boş köşeleri mükemmel bir şekilde doldurabilecek köşe akvaryum çeşitleri de birbirinden orijinal dekoratif akvaryum modelleri arasında sizi bekliyor. Ev dekorasyonu için seçeceğiniz akvaryumun boyutlarına dikkat etmelisiniz; büyük bir alanda küçücük bir akvaryumun pek anlamı olmaz. Küçük bir odadaki kocaman bir akvaryum da güzel durmaz.

dekorasyonda-akvaryum-kullanimi8

dekorasyonda-akvaryum-kullanimi9

Duvara monte edilen duvar akvaryumu modelleri de güzel bir alternatif. Duvar uygunsa bu tarz akvaryumlar gömme akvaryum tarzında da olabiliyor. Bazı duvar akvaryumları ise dışarıdan dışarıya doğru bombe yapıyor. Bunları yan yana birkaç akvaryum olarak da yaptırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu