Ev Dekoru

Country Tarzı Dekorasyon Örnekleri

REKLAM
X

Bu makalemizde country dekorasyon nedir ve country dekorasyon nasıl yapılır gibi soruların cevabını birlikte bulacağız. Kısaca makalemizin amacı country dekorasyon nasıl olmalı anlatmak umarım başarılı oluruz.

Country tarzı dekorasyon nedir?

Aslına bakarsanız bu dekorasyon türünü kısaca özetlemek gerekirse eskitme yönetimi ile yapılan dekorasyon türü diyebiliriz. Bu dekorasyon türünde yeni mobilyalar eskitme yönetimi ile kullanılır. Böylece ev de köy ve kasaba dekoru yapılmaya çalışır. Dikkat bizdeki şark köşeleri ile karıştırmayın lütfen. Genelde bu dekorasyon türünde ahşap ve döşemelik kumaşlar sıkça kullanılır. Bu sebeple İngiliz ve Fransız dekorasyon türleri ile büyük benzerlikler taşır.

Country Tarzı Dekorasyon Örnekleri
Country Tarzı Salon

Country dekorasyon nasıl yapılır?

Makalenin başında belirttiğimiz gibi country dekorasyonda amaç ev de köy ve kasaba havası estirmektir. Unutmayın country dekorasyonda amaç evinizde köy ya da kasabayı anımsatmaktır. Bu sebebile her ne kadar ismi bizi ürkütse de ve yabancı da gelse yapılması çok kolay bir dekorasyon türüdür. Bu dekorasyon türünde metal kullanmak doğru değildir. Ahşap kullanmak ise doğru olandır. Ayrıca çiçekler, sepetler, pastel renkli objeler, battaniyeler, tüylü halılar veya örtüler kullanılabilmektedir. Bu sebeple pek masraflı bir dekorasyon türü de değildir.

Country Tarzı Salon Dekorasyonu

Country tarzı dekorasyon örnekleri nelerdir?

Bu dekorasyon tarzı genelde evlerde sıkça kullanılır ama evinde bu dekorasyon tarzını kullananlar bile çoğu zaman kullandıkları dekorasyon türünün adının country dekorasyon olduğunu bilmezler. Bunun nedeni ise bu dekorasyon türünde bolca küçük halı, kilim, çiçek, sepet ve minik saksıların kullanılmasıdır. Bu dekorasyon türünde genelde açık renkler kullanılarak ev daha huzur verici refah bir hale getirilir. Country dekorasyon genelde evde mutfak, salon, yatak odasında kullanılır. İsterseniz şimdi sırası ile inceleyelim.

Country Tarzı Mutfak

Country tarzı mutfak

Bu dekorasyon türünün şahsen evde en şık ve en çok yakıştığı bölümün mutfak olduğunu düşünüyorum. Eskitme yöntemi ile yapılmış mutfak dolapları her zaman göze çok şık gelir. Ayrıca yine eskitme yöntemi ile yapılmış masalar ve sandalyelerde mutfağınıza şıklık katar. Yukarı da belirtdiğim gibi mutfağınızda metal kullanmaktan kaçının. Ayrıca mutfağınızın açık renklerde olmasına özen gösterin.

Country Tarzı Yatak Odası

Country tarzı yatak odası

Bu dekorasyon türünde vazgeçilmez olan eskitme yöntemi yatak odanız için de geçerlidir. Country tarzı yatak odalarında hakim renkler beyaz ve krem rengidir. Genelde vazolar tablolar ve ayrıca bolca danteller kullanılır.

Country Tarzı Salon
Country Tarzı Salon
Country Tarzı Koltuk Takımı

Country tarzı salon

Bu dekorasyon türünde salon tasarımı yaparken koltuklar genelde kendinden simetrik çizgilere sahiptir. Duvar ise genelde beyaz renktedir. Duvarlar da duvar kağıdı kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Çünkü duvar kağıtları çok modern duracağı için country dekorasyon tarzının ruhuna aykırıdır. Taş yada eskitilmiş ahşapdan yapılmış bir zemin tercih edilir. Aşırı derece aksesuar kullanmak doğru değildir. Aksesuar olarak çiçekler yada otantik ahşap aksesuarlar seçilebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu