Balkonlar İçin Aksesuar Önerileri

Yaz aylarının yaklaştığı bu güzel havalarda, insanlar günlük hayatın karmaşasından bir nefes alabilecekleri, bir yudum dahi olsa huzur bulabilecekleri mekanlar arayışında. Peki kim böyle bir mekanın yanı başında olmasın istemez? İşte tam da böyle ihtiyaçlarımıza hitap edebilecek hem de yanıbaşımızda ki mekanlardan söz edicem. Balkonlarımız…

Balkonlar İçin Aksesuar Önerileri

Balkonlarımızı sabahları hoş sohbetli , bol temiz havalı kahvaltılar yapabileceğimiz ya da çok bunaldığımız bir anda bir fincan kahveyle tatlı bir huzur bulabileceğimiz şık ve tatlı mekanlar haline getirebilmek bizim elimizde. Sakın bizim balkonumuz çok küçük ya da bizim balkonumuz uygun değil diye düşünmeyin. Balkonunuzun boyutu her ne olursa olsun onu hoş ve şık bir mekan haline getirmek için çeşitli balkon aksesuarları bulabilirsiniz. Yani bunu yapmak sizin elinizde.

balkonlar-icin-aksesuar-onerileri-2

balkonlar-icin-aksesuar-onerileri-3

Yazın en güzel habercileri renk renk, çeşit çeşit çiçeklerdir. Balkonunuzun olmassa olmazı haline getirebilirsiniz çiçekleri. Hem güzel kokuları, hem de insanın içini açan renk ve güzellikleriyle size huzur vereceklerdir.

balkonlar-icin-aksesuar-onerileri-4

balkonlar-icin-aksesuar-onerileri-5

Aynı zamanda doğal bir ortam elde etmenin en güzel ve kolay yoludurlar. Bunun yanında rahat ve şık oturma alanları olmassa olmazdır. Rahat, şık ve cıvıl cıvıl renklerde minderler tercih edebilirsiniz. Daha farklı bir ortam hazırlamak isterseniz özel minderli sedirler tercih edebilirsiniz. Birkaç balkon aksesuarı ortama farklı bir hava katıcaktır.

balkonlar-icin-aksesuar-onerileri-6

Güzel ve şık masa ve sehpalar koyabilirsiniz. Renk renk, desen desen masa örtüleriyle ortama hareket katabilirsiniz. Farlı ışıklandırmalar, rengarenk ve kokulu mumlar, çeşitli süs eşyaları da balkonunuza farklı ve şık bir hava katacaktır. Rahatımın yanında eğlenceme de düşkünüm diyorsanız ve balkonunuz yeterli büyüklükteyse salıncaklarla eğlenceli alanlar oluşturabilirsiniz. Mangal olmassa olmazım derseniz bunun için uygun bir ortam hazırlayabilirsiniz.

balkonlar-icin-aksesuar-onerileri-7

Bunun için uygun koşulları sağlayabileceğiniz bir balkonunuz varsa özel tasarım mangalları aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

Bahçe dekorasyonu ayrı bir keyiftir ancak, günümüz şehir hayatında maalesef herkesin bahçeli bir eve sahip olma imkanı bulunmuyor.

balkonlar-icin-aksesuar-onerileri-8

Mekanları ilgi çekici kılan görselliğe ve isteklere hitap etmesidir. Gözlerinizi kapattığınızda hayal ettiğiniz, bulunmak istediğiniz mekanı düşünün. Hayal gücünüze güvenin. Olmak istediğiniz mekan bu yaz artık sadece hayallerinizde kalmasın. Bu yaz bu hayalinizi gerçekleştirin. Yaz aylarının yaklaştığı bu günlerde verdiğimiz tatlı, pratik bir o kadar da eğlenceli fikirlerle bu hayalinizi gerçekleştirin. Huzurla, mutlulukla, tebessümle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bahçe

Küçük Bahçeler İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük bahçeler sevdiğiniz türden çiçeklerin bakımını sağlayarak vakit geçirmek, şehir hayatının bunaltıcılığını bir nebze de olsa azaltabilmek ve domates, biber gibi sebzeleri yetiştirebileceğiniz küçük bir bahçeye sahipseniz; çok şanslı olduğunuzu söylememiz gerekir. Günümüzde metropollerde yaşayan çoğu insan böyle bir imkâna sahip olmadığı gibi, ömürlerini hiçbir zaman bahçe bakımı yapmadan veya çiçek yetiştirmeden tamamlayabiliyorlar. Bu yüzden […]

Devamını oku
Bahçe

Evinizin Bahçesi İçin En Güzel Çit Modelleri

Bahçeli bir evde oturan herkes, sahip olduğu alanın çevresini çitleri kullanarak perdelemek ister. Böylece hem evin mahremiyeti sağlanır, hem de kötü niyetli kişilerin bahçeye girişi engellenir. Çoğu kişi sevimsiz jiletli telleri kullanarak güvenliğe aşırı önem verirken, bahçenin güzelliğini ve göz alıcılığını da baltalamış olur. Oysa güvenlik veya görünüm arasında bir tercih yapmanız her zaman gerekmez. […]

Devamını oku
Bahçe

Bahçe Dekorasyonu Yaya Yürüyüş Yolları

Doğallıkla bahçemizde bir otomobil giriş yolu ile bahçede gerekli yerlere doğru uzayan bahçe içi yaya yürüyüş yolları olacaktır. Bu yolların kenarlarına dikilecek bitkileri ve bahçe dekorasyonu konusunu kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Ancak, bahçede yürüyüş yolları düzenlenirken şu konulara dikkat etmeniz gerekir: Giriş ve yaya yürüyüş yolları eğer uzunsa cetvel gibi dümdüz düzenlenmemeli; birtakım köşe ve […]

Devamını oku