Bahçe

Bahçe Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçe Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Büyük şehirlerde bahçeli ev sayısının bahçesizlere oranla çok daha az sayıda olması, bahçe dekorasyonuna gereken önemin verilmesinin önüne geçmiş durumdadır. Ev dekorasyonu ve ofis dekorasyonu ile ilgili sayısız kaynak bulunurken bahçe dekorasyonunun püf noktaları ile ilgili yeteri kadar bilgi bulmak son derece zordur.

Bahçe Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

bahce-dekorasyonunda-dikkat-edilmesi-gerekenler2

Bahçe dekorasyonunda kullanılacak yapay malzemelerin çim veya benzeri yeşilliklerle kamufle edilmesi gerekir. Mekanın doğal dokusunu bozmamak, bahçe dekorasyonu için çok önemlidir.

Ayrıca bahçede kullanılacak şezlong, koltuk ve masaların metal veya plastik yerine ahşap mobilya olması dekorasyona olumlu hava katarak doğallığı ön plana çıkaracaktır.

bahce-dekorasyonunda-dikkat-edilmesi-gerekenler3

bahce-dekorasyonunda-dikkat-edilmesi-gerekenler4

Bunlara ek olarak bahçe dekorasyonunda kullanılacak renkler arasındaki geçişin yumuşak olması gerekmektedir. Yani birbirine zıt renkleri yan yana kullanmak yerine, iki zıt renk arasına geçiş renklerine sahip olan dekoratif ürünler kullanmak daha doğal bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır.

bahce-dekorasyonunda-dikkat-edilmesi-gerekenler5

bahce-dekorasyonunda-dikkat-edilmesi-gerekenler6

Mesela bahçe dekorasyonunda parke taşları yerine küçük çakıl taşları kullanma daha estetik ve şık bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir. Ayrıca, çakıl taşları çok daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.

Cila, yapay ürünler gibi doğallıktan ve bahçe dokusundan uzak ürünleri bahçe dekorasyonunda kullanmaktan olabildiğince kaçınmalıdır. Bu sayede daha başarılı dekorasyon sonuçları elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. internetten bahçe koltuğu almak istiyorum kargo fiyatları ne kadar tutar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu