Bahçe Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçe Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Büyük şehirlerde bahçeli ev sayısının bahçesizlere oranla çok daha az sayıda olması, bahçe dekorasyonuna gereken önemin verilmesinin önüne geçmiş durumdadır. Ev dekorasyonu ve ofis dekorasyonu ile ilgili sayısız kaynak bulunurken bahçe dekorasyonunun püf noktaları ile ilgili yeteri kadar bilgi bulmak son derece zordur.

Bahçe Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

bahce-dekorasyonunda-dikkat-edilmesi-gerekenler2

Bahçe dekorasyonunda kullanılacak yapay malzemelerin çim veya benzeri yeşilliklerle kamufle edilmesi gerekir. Mekanın doğal dokusunu bozmamak, bahçe dekorasyonu için çok önemlidir.

Ayrıca bahçede kullanılacak şezlong, koltuk ve masaların metal veya plastik yerine ahşap mobilya olması dekorasyona olumlu hava katarak doğallığı ön plana çıkaracaktır.

bahce-dekorasyonunda-dikkat-edilmesi-gerekenler3

bahce-dekorasyonunda-dikkat-edilmesi-gerekenler4

Bunlara ek olarak bahçe dekorasyonunda kullanılacak renkler arasındaki geçişin yumuşak olması gerekmektedir. Yani birbirine zıt renkleri yan yana kullanmak yerine, iki zıt renk arasına geçiş renklerine sahip olan dekoratif ürünler kullanmak daha doğal bir görünüm elde edilmesini sağlayacaktır.

bahce-dekorasyonunda-dikkat-edilmesi-gerekenler5

bahce-dekorasyonunda-dikkat-edilmesi-gerekenler6

Mesela bahçe dekorasyonunda parke taşları yerine küçük çakıl taşları kullanma daha estetik ve şık bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir. Ayrıca, çakıl taşları çok daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.

Cila, yapay ürünler gibi doğallıktan ve bahçe dokusundan uzak ürünleri bahçe dekorasyonunda kullanmaktan olabildiğince kaçınmalıdır. Bu sayede daha başarılı dekorasyon sonuçları elde edebilirsiniz.

One thought on “Bahçe Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler”

  1. internetten bahçe koltuğu almak istiyorum kargo fiyatları ne kadar tutar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bahçe

Küçük Bahçeler İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük bahçeler sevdiğiniz türden çiçeklerin bakımını sağlayarak vakit geçirmek, şehir hayatının bunaltıcılığını bir nebze de olsa azaltabilmek ve domates, biber gibi sebzeleri yetiştirebileceğiniz küçük bir bahçeye sahipseniz; çok şanslı olduğunuzu söylememiz gerekir. Günümüzde metropollerde yaşayan çoğu insan böyle bir imkâna sahip olmadığı gibi, ömürlerini hiçbir zaman bahçe bakımı yapmadan veya çiçek yetiştirmeden tamamlayabiliyorlar. Bu yüzden […]

Devamını oku
Bahçe

Evinizin Bahçesi İçin En Güzel Çit Modelleri

Bahçeli bir evde oturan herkes, sahip olduğu alanın çevresini çitleri kullanarak perdelemek ister. Böylece hem evin mahremiyeti sağlanır, hem de kötü niyetli kişilerin bahçeye girişi engellenir. Çoğu kişi sevimsiz jiletli telleri kullanarak güvenliğe aşırı önem verirken, bahçenin güzelliğini ve göz alıcılığını da baltalamış olur. Oysa güvenlik veya görünüm arasında bir tercih yapmanız her zaman gerekmez. […]

Devamını oku
Bahçe

Balkonlar İçin Aksesuar Önerileri

Yaz aylarının yaklaştığı bu güzel havalarda, insanlar günlük hayatın karmaşasından bir nefes alabilecekleri, bir yudum dahi olsa huzur bulabilecekleri mekanlar arayışında. Peki kim böyle bir mekanın yanı başında olmasın istemez? İşte tam da böyle ihtiyaçlarımıza hitap edebilecek hem de yanıbaşımızda ki mekanlardan söz edicem. Balkonlarımız…

Devamını oku