Bahçe

Evinizin Bahçesi İçin En Güzel Çit Modelleri

REKLAM
X

Bahçeli bir evde oturan herkes, sahip olduğu alanın çevresini çitleri kullanarak perdelemek ister. Böylece hem evin mahremiyeti sağlanır, hem de kötü niyetli kişilerin bahçeye girişi engellenir. Çoğu kişi sevimsiz jiletli telleri kullanarak güvenliğe aşırı önem verirken, bahçenin güzelliğini ve göz alıcılığını da baltalamış olur. Oysa güvenlik veya görünüm arasında bir tercih yapmanız her zaman gerekmez. Bu yazıda gösterilen çit modellerinden ilham alarak siz de estetik görünümlü çitlerle bahçenizi süsleyebilir, aynı zamanda güvenliğinizi de sağlayabilirsiniz.

Kahverengi tahta bahçe çitleri
Şık görünümlü beyaz bahçe çitleri

Bahçelerde kullanılan çitleri sentetik çit ve tahta çit olmak üzere ikiye ayırabilmek mümkündür. Ancak demir, metal ve bambu malzemeleri de zaman zaman çit yapımında tercih edilebiliyor.

Küçük bahçe için uygun çit
Beyaz vinil bahçe çitleri

Vinil bahçe çitleri

Tercih yapabileceğiniz geniş bir model yelpazesine sahiptir. Daha az bakım ve temizlik istediği için ev sahiplerine de kolaylık sağlar. Ancak tahta çitlere göre daha pahalıdır. Tamirat gerektirdiği zaman da muhtemelen büyük bir tabakayı sökmeniz icap edebilir.

Yuksek tahta bahçe çitleri
Beyaz bahçe çitleri

Tahta bahçe çitleri

Doğal ve şık görünümlü olan ahşaptan imal edilen bu çitler, sentetik çitlere kıyasla çok daha ucuza mal edilebilir. Bir şekilde parçası kırıldığı zaman kolayca yerine yenisini takabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz renge boyayabilmeniz de mümkündür. Tek dezavantajı, bakımı sentetik çitlerden daha zor olabilir. Cilalamanız ve haşerelere karşı ilaçlamanız gerekebilir.

Şık görünümlü koyu renk bahçe çitleri
Sevimli bahçe çitleri

Evet, sentetik ve tahta çitlerin olumlu ve olumsuz yönleri bu şekilde. Size kalan ihtiyacınız doğrultusunda seçiminizi yapmaktır. Bahçe çitlerine fazla bütçe ayırmak istemiyorsanız bazı küçük süslemelerle uygun fiyatlara iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

BU YAZIMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ! 

Ferforje Kanepe Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu