Evinizin Bahçesi İçin En Güzel Çit Modelleri

Bahçeli bir evde oturan herkes, sahip olduğu alanın çevresini çitleri kullanarak perdelemek ister. Böylece hem evin mahremiyeti sağlanır, hem de kötü niyetli kişilerin bahçeye girişi engellenir. Çoğu kişi sevimsiz jiletli telleri kullanarak güvenliğe aşırı önem verirken, bahçenin güzelliğini ve göz alıcılığını da baltalamış olur. Oysa güvenlik veya görünüm arasında bir tercih yapmanız her zaman gerekmez. Bu yazıda gösterilen çit modellerinden ilham alarak siz de estetik görünümlü çitlerle bahçenizi süsleyebilir, aynı zamanda güvenliğinizi de sağlayabilirsiniz.

Kahverengi tahta bahçe çitleri
Şık görünümlü beyaz bahçe çitleri

Bahçelerde kullanılan çitleri sentetik çit ve tahta çit olmak üzere ikiye ayırabilmek mümkündür. Ancak demir, metal ve bambu malzemeleri de zaman zaman çit yapımında tercih edilebiliyor.

Küçük bahçe için uygun çit
Beyaz vinil bahçe çitleri

Vinil bahçe çitleri

Tercih yapabileceğiniz geniş bir model yelpazesine sahiptir. Daha az bakım ve temizlik istediği için ev sahiplerine de kolaylık sağlar. Ancak tahta çitlere göre daha pahalıdır. Tamirat gerektirdiği zaman da muhtemelen büyük bir tabakayı sökmeniz icap edebilir.

Yuksek tahta bahçe çitleri
Beyaz bahçe çitleri

Tahta bahçe çitleri

Doğal ve şık görünümlü olan ahşaptan imal edilen bu çitler, sentetik çitlere kıyasla çok daha ucuza mal edilebilir. Bir şekilde parçası kırıldığı zaman kolayca yerine yenisini takabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz renge boyayabilmeniz de mümkündür. Tek dezavantajı, bakımı sentetik çitlerden daha zor olabilir. Cilalamanız ve haşerelere karşı ilaçlamanız gerekebilir.

Şık görünümlü koyu renk bahçe çitleri
Sevimli bahçe çitleri

Evet, sentetik ve tahta çitlerin olumlu ve olumsuz yönleri bu şekilde. Size kalan ihtiyacınız doğrultusunda seçiminizi yapmaktır. Bahçe çitlerine fazla butçe ayırmak istemiyorsanız bazı küçük süslemelerle uygun fiyatlara iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bahçe

Küçük Bahçeler İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük bahçeler sevdiğiniz türden çiçeklerin bakımını sağlayarak vakit geçirmek, şehir hayatının bunaltıcılığını bir nebze de olsa azaltabilmek ve domates, biber gibi sebzeleri yetiştirebileceğiniz küçük bir bahçeye sahipseniz; çok şanslı olduğunuzu söylememiz gerekir. Günümüzde metropollerde yaşayan çoğu insan böyle bir imkâna sahip olmadığı gibi, ömürlerini hiçbir zaman bahçe bakımı yapmadan veya çiçek yetiştirmeden tamamlayabiliyorlar. Bu yüzden […]

Devamını oku
Bahçe

Balkonlar İçin Aksesuar Önerileri

Yaz aylarının yaklaştığı bu güzel havalarda, insanlar günlük hayatın karmaşasından bir nefes alabilecekleri, bir yudum dahi olsa huzur bulabilecekleri mekanlar arayışında. Peki kim böyle bir mekanın yanı başında olmasın istemez? İşte tam da böyle ihtiyaçlarımıza hitap edebilecek hem de yanıbaşımızda ki mekanlardan söz edicem. Balkonlarımız…

Devamını oku
Bahçe

Bahçe Dekorasyonu Yaya Yürüyüş Yolları

Doğallıkla bahçemizde bir otomobil giriş yolu ile bahçede gerekli yerlere doğru uzayan bahçe içi yaya yürüyüş yolları olacaktır. Bu yolların kenarlarına dikilecek bitkileri ve bahçe dekorasyonu konusunu kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Ancak, bahçede yürüyüş yolları düzenlenirken şu konulara dikkat etmeniz gerekir: Giriş ve yaya yürüyüş yolları eğer uzunsa cetvel gibi dümdüz düzenlenmemeli; birtakım köşe ve […]

Devamını oku