Büro Mobilyası

Açık Renkli Ofis Mobilyaları

Açık renkli ofis mobilyalarının çalışanları daha çok motive ettiğini biliyor muydunuz? İşte ofis mobilyalarının göz ardı ettiğimiz sırları!

Çalışma hayatı sabır gerektiren ve zorlu bir süreçtir. Çalışan insanlar zamanlarının büyük bir kısmını işlerine ayırdığı için genellikle mutlu değildir. Bir çalışanın mutlu olması için ya sevdiği işi yapması ya da çalışma koşullarının kaliteli olması gerekir. Bu noktada pek çok kişinin işinden memnun olmadığını söylemek mümkündür. Zira günümüzde çoğu çalışan iş bulamadığı için ya da istediği parayı kazanmak için sevdiği işlerden vazgeçmektedir.

Açık Renkli Ofis Mobilyaları
Açık Renkli Ofis Mobilyaları

Neyse ki bu durumu düzeltmek mümkündür. Elbette insanlar istemediği bir işte çalıştığında mutlu olmayabilir ancak çalışma koşullarının kalitesini yükselterek ve özellikle son derece sıkıcı görünen ofisleri baştan yaratarak bu tabuyu kırmak mümkündür. Bu noktada ilk olarak yapılması gereken şey ise şüphesiz ki ofis için uygun ofis mobilyaları seçmektir.

Ofis mobilyası seçimi pek çok unsura bağlı olarak yapılmalıdır. İlk olarak elbette ofisin şekli ve yapısına göre seçimler yapılmalıdır. Bu seçimlerin ofis çalışanlarını motive edecek ve onları sıkıcı iş hayatından uzaklaştıracak şekilde yapılması ise iş verimini önemli oranda artıracaktır. Tüm bunları sağlamak adına göz ardı edilmemesi gereken nokta ise ofis mobilyalarının yapısı ve rengi olacaktır.

Öncelikle ofis mobilyalarının ne aşırı rahat ne de aşırı rahatsız olmaması gerekir. Eğer çok rahat olursa çalışanlar istemeden de olsa sahip oldukları konfor nedeniyle işten kaytarabilir ve hep bir dinlenme ya da uyku halinde olabilir. Çok rahatsız mobilyalar ise çalışanları huzursuz ederken iş verimini ciddi anlamda düşürebilir. Bu nedenle bu ikisinin arasında bir konfor sunan mobilyalar mükemmel bir tercih olacaktır. Elbette aynı zamanda mobilyaların görsel olarak göze hitap etmesi de oldukça önemlidir.

Mobilyaların renginden bahsedecek olursak, pek çok mobilya seçiminde olduğu gibi ofis mobilyası seçiminde de açık renklerin koyu renklere nazaran daha ideal olacağını söylemek mümkündür. Zira koyu renkler her zaman insanları daha karamsar ve huzursuz hissettirirken açık renkler enerji ve canlılık verir. İş hayatında da durum böyledir ve çalışanlar açık renk ofis mobilyaları ile hem kendilerini huzurlu hissedebilir hem de işlerine daha kolay bir şekilde odaklanabilir.

Bekleme Üniteleri
Bekleme Üniteleri

Açık renk ofis mobilyası seçimi konusunda yukarıda bahsettiğimiz detaylar oldukça önemlidir. Ofis sadece çalışanlar için değil aynı zamanda müşterileri ağırlamak adına da titiz davranılması gereken bir alandır ve buraya görsel açıdan gereken özenin gösterilmesi gerekir, bekleme üniteleri de bir o kadar önemlidir. Bekleme ünitelerinde de yine müşteriyi huzurlu, güvende ve rahat hissettirecek açık renklerin kullanılması aramızdaki ilişki için daha verimli olacaktır. Açık renkli ofis mobilyaları sayesinde hem çalışanları daha çok motive etmek hem de müşterilerde daha güzel bir izlenim yaratmak mümkündür.

Çalışanların ofislerde evde geçirdiklerinden daha fazla zaman geçirdiklerini göz önünde bulunduracak olursak uykulu gözlerden kurtulmak ve enerji kazanmak için açık renklerin ideal seçimler olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

BU YAZIMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  

Praktiker Akçay Kanepe

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu