İdeal Çalışma Odası İçin Öneriler

Dersleriniz, ödevleriniz veya işiniz için evinizde bir ev ofisi oluşturmayı düşünüyorsanız verimli sonuçlar almak için ideal çalışma odası ortamını oluşturmanızda fayda var. İşte bu konuda size faydalı olabilecek birkaç fikir:

Çalışma masasının varsa doğayı, yeşili gören bir yere konumlandırılmasında fayda var. Böyle bir imkanınız yoksa çalışma odasına bitkiler koyun veya güzel bir doğa fotoğrafı asın. Bu daha keyifli bir şekilde çalışmanızı sağlayacak.

İdeal Çalışma Odası İçin Öneriler

ideal-calisma-odasi-02

ideal-calisma-odasi-03

ideal-calisma-odasi-04

ideal-calisma-odasi-05

Masa başında, bilgisayar karşısında uzun saatler geçirecekseniz kaliteli, sağlıklık, sırtınızı ve belinizi en iyi konumda tutacak, sizi rahat ettirecek bir çalışma koltuğu alın.

Mekan veya alan küçükse dekoratif duvar rafları ve/veya kutular kullanarak gerekli eşyaların elinizin altında olmasını ve dikkatinizi dağıtacak dağınık bir görünüm yaratmasını önleyebilirsiniz.

ideal-calisma-odasi-06

ideal-calisma-odasi-07

ideal-calisma-odasi-08

ideal-calisma-odasi-09

ideal-calisma-odasi-10

İçinizi açacak ufak tefek süs eşyaları kullanın ama ortamı gözünüzü yorup dikkatinizi dağıtacak bir aksesuar kalabalığına da boğmayın.

Kolay açılan çekmeceli üniteler işinizi kolaylaştırır.

ideal-calisma-odasi-11

ideal-calisma-odasi-12

Şeffaf saklama kutuları aradığınız şeyleri daha kolay bulmanızı sağlar.

İdeal çalışma odası dikkat dağıtmamalı, huzur vermeli ve yaratıcılığı körüklemelidir; eşya seçimi yaparken bunları dikkate alın.

Bir önceki yazımız olan Ev Dekorasyonunda Renklerin Anlamı başlıklı makalemizde kanepe modelleri, koltuk modelleri ve salon dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Vintage Tarzı Dekorasyon Nedir?

Vintage tarzı dekorasyon daha çok 1920-1950 yıllarında popüler olan mobilya ve dekoratif aksesuarların günümüz mobilyalarıyla kombinlenerek kullanılmasıdır. Uygulamada zaman aralığının...

Kapat