Çocuk Odası

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Aileye yeni katılacak olan bebek için bir oda hazırlamak keyif ve heyecan veren bir uğraştır ve bazı kurallar dahilinde yapılması gerekir. Bebek odası dekorasyonu yaparken süs-püsten, görsel güzellikten önce çocuğunuzun rahat ve emniyetli bir şekilde yaşayıp büyüyeceği bir oda yaratmak üzerinde yoğunlaşmalısınız. Tercihinizi klasik pembe, mavi veya beyaz ağırlıklı dekorasyondan yana kullanabilirsiniz ama buna mecbur değilsiniz tabii; çocuk odası dekorasyonu için kullanabileceğiniz başka renkler de var; örneğin yeşil.

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

bebek-odasi-dekorasyonu2

bebek-odasi-dekorasyonu3

Bebek odasının düzeni, renkleri ve eşyaları itibarıyla bir bütünlük oluşturması; doğal ışık alabileceği bir konumda bulunması, kaliteli ve sağlıklı döşeme ve zemin malzemeleriyle mobilyalardan oluşması gerekir. Odanın yatak odanıza yakın olması ulaşım kolaylığı sağlar ve size rahatlık verir. Sivri kenarları ve köşeleri olan eşyalar almamalı, duvarları odaya ferahlık verecek renklerde boyalar veya duvar kağıtlarıyla dekore etmelisiniz.

bebek-odasi-dekorasyonu4

bebek-odasi-dekorasyonu5

bebek-odasi-dekorasyonu6

Bebek odasında yorgan ve yastıklara varana kadar her şeyin doğal, ekolojik malzemelerle yapılmış olmasına dikkat etmeyi de unutmayın. Bir erkek veya kız bebek odası gereksiz eşyalarla doldurulmamalı; mobilyalar kaliteli, fonksiyonel ve açık renkli olmalıdır. Bebek odası dekorasyonu yaparken soft ışıklı bir aydınlatma elemanı tercih edin ve bebeğe biraz büyüyüp de oyun oynamak isteyeceği zamanlar için gerekli alanı ayırmayı unutmayın.

bebek-odasi-dekorasyonu7

bebek-odasi-dekorasyonu8

bebek-odasi-dekorasyonu9

Bebek odasında ürettiği manyetik alan yüzünden yorgunluk ve uyku düzensizliği gibi sorunlar yaratabilecek büyük metal mobilyalar kullanmayın. Odayı gereksiz eşyalarla, çok fazla süsleme unsuruyla doldurmayın; burada keyifli ve huzurlu zamanlar geçirilmesi gerekiyor; dekorasyonu bu çerçevede planlayın. Parke zemin ve sağlıklı boyalarla boyanmış ahşap mobilyalar tercih edin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gayet başaılı vede aynen katılıyorum organik oyuncak çocukların gelişimi için çok önemli bilgiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu