Dresuarlar

Vintage Şifonyer Modelleri

Evinizde geçmiş zamanlara ait dokular bulundurmak istiyorsanız vintage tarzı dekorasyon konusunu araştırmalısınız. Bu tarzı evinizin bir odasına uygulayabileceğiniz gibi modern mobilyaların bulunduğu salonunuzda veya girişte bir köşeyi vintage dekorasyon için ayırmayı da düşünebilirsiniz. Eski eşya mağazalarında, antikacılarda, internetteki web sitelerinde bulabileceğiniz vintage şifonyer modelleri böyle özel bir köşe yaratmanız için gayet uygun parçalar.

Vintage Şifonyer Modelleri

vintage-sifonyer-modelleri2

vintage-sifonyer-modelleri3

Bir antikacıdan bu tip bir parça almak size oldukça pahalıya mal olacaktır, bu durumda vintage görünümlü şifonyerlere de yönelebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise eskiciden aldığınız veya ailenin yaşlılarından kalan bir şifonyerin bakımını yaptırmak. Bu stildeki eşyalar canlı renklere boyandığında ortaya orijinal ve değişik bir görünüm çıkıyor. O yüzden şifonyerinizi boyamayı veya boyatmayı da düşünebilirsiniz.

vintage-sifonyer-modelleri4

vintage-sifonyer-modelleri5

vintage-sifonyer-modelleri6

Üzeri puanlı, çizgili veya ekose görünümlü rengarenk bir vintage şifonyer ile odalarınızdan birinde veya holünüzde çarpıcı bir görünüm yaratabilirsiniz. Şifonyerin üstündeki duvara aynı tarzda düz renk çerçeveli bir ayna da asabilirsiniz. Sade bir vintage şifonyerin üzerine görkemli bir ayna asmak da güzel sonuç verir. Bu tarzda açık renkli bir şifonyerin üstünü açık renk objelerle süsleyebilirsiniz; birkaç çerçeveli fotoğraf, güzel bir gece lambası ve minik biblolar gibi. Üstü çiçek ve dal resimleriyle süslenmiş böyle bir şifonyer koyulduğu her yere sevimli ve nostaljik bir hava getirecektir.

vintage-sifonyer-modelleri7

vintage-sifonyer-modelleri8

vintage-sifonyer-modelleri9

Bu stilde dekorasyon yapmayı düşünüyorsanız pastel renkleri tercih etmeli; kısa ayaklı büfelerin üstüne uygun dekoratif objeler yerleştirmeli, kadife perdeler almalısınız. Ayrıca mutlaka çiçek kullanın, mesela beyaz vintage şifonyerinizin üstüne beyaz bir saksı içinde çiçekler olsun. Veya yanına içinde dallar, çiçekler olan nostaljik bir küp koyun. Küpün boynuna püsküllü bir ip bağlayabilirsiniz, püskül bu stilin önemli detaylarından biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu