Yemek Odaları

Retro Tarzı Yemek Odası Dekorasyonu

Sıcak ve canlı görünümleriyle mekanlara biraz yaramaz, biraz romantik, biraz nostaljik bir hava katan retro tarzı mobilya ve dekoratif aksesuarlar mobilya dünyasının aranan parçaları arasında yer alıyor. Retro yemek odası dekorasyonu için ihtiyaç duyacağınız parçaları ikinci el mobilya ve dekoratif aksesuar satışı yapan mağazalar veya web sitelerinden bulabilirsiniz. Veya seçiminizi günümüzde üretilen fakat 1950-80 yıllarının dekorasyon anlayışını yansıtan parçalar arasından seçim yapabilirsiniz.

Retro Tarzı Yemek Odası Dekorasyonu

retro-tarzi-yemek-odasi-dekorasyonu-02

retro-tarzi-yemek-odasi-dekorasyonu-03

retro-tarzi-yemek-odasi-dekorasyonu-04

Tipik bir retro stil yemek odası dekorasyonu için bir duvarınızı sarı-beyaz desenli duvar kağıdıyla kapladıktan sonra önüne kıvrımlı, geniş bir ayağın üzerinde olan beyaz bir masa koyup etrafına sarı ve beyaz sandalyeler dizebilirsiniz. Konsepti tamamlamak için sarı renkli vazo, çaydanlık vb. parçalar kullanabilirsiniz.

retro-tarzi-yemek-odasi-dekorasyonu-05

retro-tarzi-yemek-odasi-dekorasyonu-06

retro-tarzi-yemek-odasi-dekorasyonu-07

retro-tarzi-yemek-odasi-dekorasyonu-08

Sarı duvar, beyaz zemin ve beyaz bir masanın etrafına dizilmiş metal ayaklı, her biri farklı desenli kumaşlarla kaplanmış sandalyeler de yemek odanıza veya bölümünüze Retro havasını verecektir. Retro yemek odası çeşitleri arasında cam bir masa ve metal ayaklı siyah deri kaplı sandalyelerden oluşan takımlar; ayakları ve alt kısmı beyaz, yüzeyi ahşap renginde masalar ve onlarla takım teşkil eden ahşap iskemleler gibi modeller de bulunuyor.

retro-tarzi-yemek-odasi-dekorasyonu-09

retro-tarzi-yemek-odasi-dekorasyonu-10

retro-tarzi-yemek-odasi-dekorasyonu-11

retro-tarzi-yemek-odasi-dekorasyonu-12

Tepeden tırnağa nostaljik görünümlü bir retro stili yemek köşesi oluşturmak için hepsi de beyaz olan masa, sandalyeler, açık raflı dolap, çekmeceli alçak dolap ve nostaljik çerçeveli bir dekoratif ayna gibi parçaları bir arada kullanabilirsiniz. Böyle bir takımın bulunduğu oda veya bölümün duvarlarını koyu renge boyatıp zemine beyaz çizgilerle bölünmüş koyu renkli yer karoları döşetebilir, dolapları ve masanın üstünü beyaz aksesuarlarla donatıp dekorasyonu pembe bir halı ve gösterişli pembe çiçeklerle tamamlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu