Ev DekoruYararlı Bilgiler

Dekoratif Ayna Seçimi

Dekoratif Ayna Seçimi

Evinizde küçük değişiklikler yaparak farklı görüntüler elde etmek istiyorsanız birkaç ayna kullanarak bunu yapabilirsiniz. Dekoratif ayna çeşitleri arasında hangi Dekoratif Aynayı seçmeliyim? Aynalar ev dekorasyonunda kullanılan önemli aksesuarlardan. Aynalarla küçük bir odayı çok geniş gösterebilir veya uzun karanlık bir koridoru çok aydınlık bir hale getirebilirsiniz. Klasik tarzda dekore edilmiş bir evde kullanabileceğiniz gibi modern tarzda dekorasyonu yapılmış bir evde de çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.Odanızı büyük hissettirmek istiyorsanız

Ev dekorasyonunuzda ayna kullandığınızda mekanda birçok farklılık yaratmaktadır. Küçük mekanlarda derinlik katmakta, karanlık bir mekanda ise ışığı yönlendirerek aydınlık bir görüntü elde etmenizi sağlamakta. Ayna çeşitleri içinde sizin zevkinize ve mekanın dekorasyonuna uygun bir ayna mutlaka vardır. Küçük daire ve odalarda mekanı büyük gösterebilmek için size en ekonomik yolu çeşitli şekillerdeki aynalar sunuyor. Pencere karşısındaki duvara büyük bir ayna yerleştirirseniz pencereden gelen ışığın aynadan yansımasıyla mekanı çok geniş algılayabilirsiniz.

– Mutfağınız küçükse, karşınıza asacağınız aynayla mutfakta daha çok kalmak isteyeceksiniz.
– Geometrik biçimde ayna kullanarak mekanı modern hale getirebilirsiniz.
– Evdeki karanlık kısımları ayna ile süsleyerek aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz.
– Yansımalar elde etmek için karşı karşıya ayna koymalısınız. Bu evinizde şık bir görünüm elde etmenizi sağlar.
– Mekanda mum kullanıldığında daha fazla mum yakıldığı algısı uyandırır.

Şömineniz varsa üzerine ayna yerleştirin

Şömine içinde bulunduğu odanın odak noktasıdır. Şöminenin üzerine güzel çerçeveli bir ayna koymanız hem şöminenin daha güzel algılanmasını sağlar hem de değerini arttırır.Buraya koyacağınız ayna odayı genişletecek, ışığı yansıtacak ve hoş bir ortam oluşmasını sağlayacaktır.

Koridorunuzdaki aynalar

Evinizde koridor uzunsa puzzle şeklinde yada yan yana asılmış bir grup ayna kullanmalısınız. Bu hem duvarları dolu hissettirecek hem de koridorun aydınlık ve geniş algılanmasını sağlayacaktır. Koridorun sonuna ayna koymayın bu enerji akışını durduracaktır.

Evinizin girişinin aydınlık olması için ayna kullanın

Dar ve karanlık olan girişlerde kullanılan aynalar içeri giren ışığı yansıtıp mekana ışıltı saçar. Ayrıca dışarı çıkarken son bir kontrol için aynayı kullanabilirsiniz.

Eviniz geniş bir girişe sahipse küçük bir masa ve üzerine bir çiçek koyun. Masanın hemen üzerine duvara ayna yerleştirin çok hoş bir görüntü elde edersiniz.Girişin hemen bitişiğinde oda varsa bu odaya da ayna yada büfe yerleştirin ışık akışı elde edersiniz.

www.evmanya.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu