Bebek Odaları

Bebekler İçin Hastane Odası Süsleme Fikirleri

REKLAM
X

Bebekler İçin Hastane Odası Süsleme Ağlayan bebekler, ağrı çeken hastalar ve somurtkan refakatçiler… Hastane odalarında sıklıkla rastladığımız bu tip görüntülere hemen herkes alışıktır. Hasta ve bebeklerin psikolojik olarak olumsuz etkilenmesine de yol açan bu durumu minik dokunuşlarla avantaja çevirebilmeniz mümkün! “Nasıl?” diye soruyorsanız, yazının devamını okumayı sakın ihmal etmeyin. Hastane Odası Süsleme Fikirleri Evet, çoğu hastane odalarının pek de iç açıcı ve içinde bulunmaktan huzur duyacağınız şıklıkta bir dekorasyona sahip olduğu söylenemez.

Bebekler İçin Hastane Odası Süsleme Fikirleri
Balonlarla hastane odası süsleme

Eğer siz de minik bir çocuğun yanında refakatçi olarak bulunuyorsanız, doğum yapan anne odasında yapacağınız ufak bazı değişikliklerle odanın atmosferini baştan aşağıya değiştirebilirsiniz. Üstelik yapacağınız bu değişikliklerle yalnızca minik hastanın değil, hastane çalışanlarının moralinin de yükselmesini sağlayabilmeniz mümkündür. Yaptığı işten daha fazla zevk almaya başlayan hemşire ve doktorlar, güler yüzlü bir şekilde hastanızla ilgilenmeye başladıkça siz de daha mutlu olacaksınız.

Bebekler İçin Hastane Odası Süsleme
Hastane odası süsleme

Hastane bebek odası süsleme önerileri

Hastanelerde kalan bebeğinizin odasını süslemek için kolları sıvadıysanız, işe duvarlara çıkartmalar yapıştırmakla başlayabilirsiniz. Duvardaki boyayı kaldırmayan ve kolayca kaldırılabilen bu çıkartmaları, sevimli çizgi film karakterleri veya bebeğinizin hoşuna gidecek eğlenceli desenlerden seçebilirsiniz. Eğer hastanız henüz ilkokul çağındaki bir çocuksa, canı sıkıldıkça çizim yapabilmesini sağlamak için küçük kara tahtalardan faydalanabilirsiniz. Duvar süslemelerine olarak renkli balonları yatağın başucuna bağlamak da güzel bir yöntem.

Hastane kız bebek odası süsleme

Tabii tüm bunları yaparken refakatçi bulunduğunuz odadaki diğer hasta ve hasta yakınlarının onayını almanız da önemli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu