Home / Dekorasyon / Modern Kitaplık Modelleri

Modern Kitaplık ModelleriModern Kitaplık Modelleri

Mobilya dekorasyon konularına artan ilgiyle beraber son yıllarda modern kitaplık modelleri daha fazla tercih edilmeye başlandı. Bu kitaplıklarda raf dışında kapaklı bölmeler bulunmaktadır. Bu kitaplık modellerinde arzu edilen objeler sergilenebilmekte arzu edilmeyenlerin ise göz önünden kaldırılması sağlanmaktadır. Modern kitaplıklarda farklı raf düzenlemesi kullanılarak işlevsellik açısından yarar sağlamaktadır. Tavana kadar uzanan modern kitaplık modellerinde üst bölümler günlük kullanım dışında olan eşyaların konulması açısından kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Eşyaların kullanılmayanlarının evin içinde kalabalık yapması engellemektedir.

Modern Kitaplık Modelleri

Ev dekorasyonunda klasik mobilya tarzından hoşlananlar tercihlerini doğal ahşaptan üretilmiş dikdörtgen kitaplıktan yana kullanabilirler. Modern kitaplık modellerinde kitaplar ön planda olup nötr renkleri ile kitaplıkların geri planda kalması sağlanmaktadır. Klasik tarz kitaplıklarda kitaplık dikkat çekici olup ön plandadır modern kitaplıklarda ise kitaplar ön planda tutulmaktadır. Modern kitaplık modelleri salon, oturma odası ve genç odasında sıklıkla kullanılmaktadır.modern-kitaplik-modelleri2

Modern tarzda dekore edilmiş bir mekanda ahşaptan yapılmış bir kitaplık oldukça şık görünebilir. Önemli olan kitaplığın ahşaptan yapılmış olması değil onun nasıl tasarlandığıdır.

modern-kitaplik-modelleri3

Rafları farklı büyüklükte olan bir kitaplık farklı boyutlara sahip kitapların yerleştirilmesini ve mekanda farklı bir görsellik oluşmasını sağlayacaktır.

modern-kitaplik-modelleri4

Modern kitaplıklarda tek renk kitaplık modelleri yanında siyah ve beyaz bir arada kullanılarak şık tasarımlar oluşturulabilir.
Bir önceki yazımız olan Dekoratif Oda Kapısı Modelleri başlıklı makalemizde kapı ve kapı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.İlginizi Çekebilir

Ekonomik ve Ucuz Dekorasyon Fikirleri

İnsan bazen evinde değişiklikler yapmak, ortama farklı bir hava katmak ister. Bunu ciddi miktarda bir …

3 Yorumlar

  1. mehtap

    Kitaplığın hem estetik hemde işlevsel olması önemli. Genç odası için kitaplık aradık ama gençlere beğendirmek çok zor. 🙂

  2. Veysel

    Evlerin vazgeçilmezlerinden olan kitaplıkların modern bir görüntüye sahip olması kadar sağlam ve kullanışlı olması da önemli.

  3. Irmak

    Name Design patcwork çalışmaları çok başarılı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir