Modern Kitaplık Modelleri

Modern Kitaplık Modelleri

Mobilya dekorasyon konularına artan ilgiyle beraber son yıllarda modern kitaplık modelleri daha fazla tercih edilmeye başlandı. Bu kitaplıklarda raf dışında kapaklı bölmeler bulunmaktadır. Bu kitaplık modellerinde arzu edilen objeler sergilenebilmekte arzu edilmeyenlerin ise göz önünden kaldırılması sağlanmaktadır. Modern kitaplıklarda farklı raf düzenlemesi kullanılarak işlevsellik açısından yarar sağlamaktadır. Tavana kadar uzanan modern kitaplık modellerinde üst bölümler günlük kullanım dışında olan eşyaların konulması açısından kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Eşyaların kullanılmayanlarının evin içinde kalabalık yapması engellemektedir.

Modern Kitaplık Modelleri

Ev dekorasyonunda klasik mobilya tarzından hoşlananlar tercihlerini doğal ahşaptan üretilmiş dikdörtgen kitaplıktan yana kullanabilirler. Modern kitaplık modellerinde kitaplar ön planda olup nötr renkleri ile kitaplıkların geri planda kalması sağlanmaktadır. Klasik tarz kitaplıklarda kitaplık dikkat çekici olup ön plandadır modern kitaplıklarda ise kitaplar ön planda tutulmaktadır. Modern kitaplık modelleri salon, oturma odası ve genç odasında sıklıkla kullanılmaktadır.

modern-kitaplik-modelleri2

Modern tarzda dekore edilmiş bir mekanda ahşaptan yapılmış bir kitaplık oldukça şık görünebilir. Önemli olan kitaplığın ahşaptan yapılmış olması değil onun nasıl tasarlandığıdır.

modern-kitaplik-modelleri3

Rafları farklı büyüklükte olan bir kitaplık farklı boyutlara sahip kitapların yerleştirilmesini ve mekanda farklı bir görsellik oluşmasını sağlayacaktır.

modern-kitaplik-modelleri4

Modern kitaplıklarda tek renk kitaplık modelleri yanında siyah ve beyaz bir arada kullanılarak şık tasarımlar oluşturulabilir.

3 thoughts on “Modern Kitaplık Modelleri

  1. Kitaplığın hem estetik hemde işlevsel olması önemli. Genç odası için kitaplık aradık ama gençlere beğendirmek çok zor. 🙂

  2. Evlerin vazgeçilmezlerinden olan kitaplıkların modern bir görüntüye sahip olması kadar sağlam ve kullanışlı olması da önemli.

  3. Name Design patcwork çalışmaları çok başarılı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dekorasyon

Küçük Ev Dekorasyonu Önerileri

Küçük Ev Dekorasyonu. Küçük sıcak huzurlu bir ev herkesin hayaldir. Lakin söz konusu küçük ev dekorasyonu ise bu tip küçük evlerin büyük sorunları olabilir. Bu makalemiz de sizlere küçük ev dekorasyonu nasıl yapılmalı anlatmaya çalışacağız. Çekirdek aile kavramı ile büyütülen bizlerin bazen bütçe bazen ise modern hayatın baskısı ile küçük evler de yaşamaya mecbur kaldığımız […]

Devamını oku
Dekorasyon

Country Tarzı Dekorasyon Örnekleri

Bu makalemizde country dekorasyon nedir ve country dekorasyon nasıl yapılır gibi soruların cevabını birlikte bulacağız. Kısaca makalemizin amacı country dekorasyon nasıl olmalı anlatmak umarım başarılı oluruz. Country tarzı dekorasyon nedir? Aslına bakarsanız bu dekorasyon türünü kısaca özetlemek gerekirse eskitme yönetimi ile yapılan dekorasyon türü diyebiliriz. Bu dekorasyon türünde yeni mobilyalar eskitme yönetimi ile kullanılır. Böylece […]

Devamını oku
Dekorasyon

Antre ve Giriş Dekorasyonu Örnekleri

Antre Dekorasyonu Biz insanlar da ilk intiba denilen kavram çok önemlidir. Başka bir insan ile tanıştığımızda ya da yeni bir mekan keşfettiğimizde o kişi ve o mekan ile ilk fikrimiz ne olur ise bu fikir bir ömür kolay kolay değişmez. Bu sebeple şahsi fikrim olarak bir ev için ya da işletme için ilk dekorasyon yapılması […]

Devamını oku