Yemek Odası ve Dekoratif Ayna Kullanımı

Yemek Odası ve Dekoratif Ayna Kullanımı

Yemek odası dekorasyonunda mobilyalarla uyumlu objeler kullanılarak mekanı daha şık göstermek mümkündür. Dekorasyonda en fazla kullanılan objelerden biri de aynalardır. Yemek odası dekorasyonunda tek parça veya çok parçalı ayna kullanarak ferah bir görüntü elde edebilirsiniz. Çok geniş olmayan yemek odasını daha geniş göstermek için ayna düzenlemesi yapmak doğru olacaktır.

Yemek Odası ve Dekoratif Ayna Kullanımı

Yemek odasında duvarda bir ayna olduğunda sofranın şıklığı daha da artacaktır. Masada bulunana yemek takımının ve masanın üstünde bulunana şamdanların ışıltısı ayna ile çoğalacak ve masa daha görkemli görünecektir.

yemek-odasi-dekoratif-ayna2

Yemek odasına ayna seçerken dikkat edilmesi gerekenler odanın fiziki yapısı, mobilyaların tarzı, duvarın büyüklüğü ve sizin zevkinizdir. Yemek odasında ayna masaya paralel olan duvara asılmak zorunda değildir yemek masasının başındaki duvar daha uygunsa oraya da dekoratif ayna asılabilir. Yemek odasında bulunan mobilyalar keskin hatlı ve koyu renkte ise yuvarlak bir ayna ortamı yumuşatacağı için daha şık olabilir.

yemek-odasi-dekoratif-ayna3

yemek-odasi-dekoratif-ayna4

Dar ve uzun yemek odalarında uzun yemek masası kullandığınızda duvara tek parça bir ayna yerine birkaç aynayı asmanız mekanın daha şık görünmesini sağlayacaktır. Uzun bir duvara konulan tek bir ayna eğreti görünebilir, birkaç parça ayna kullanmak duvarın boş görünmesini de engelleyeceğinden dolayı daha doğru olur.

yemek-odasi-dekoratif-ayna5

Yemek odanız küçük ise duvara büyük bir ayna kullanırsanız odanız daha geniş görünür. Büyük bir ayna duvarda deniş bir pencere görüntüsü sağlar ve mekanı aydınlatır. Kullanılan aynanın çerçevesi masa ve sandalyenin ahşabı ile uyumlu olursa daha şık bir görüntü elde edilmiş olur.

yemek-odasi-dekoratif-ayna6

Bir duvara ayna asarken dikkat edilmesi gereken aynadaki görüntünün ne olacağıdır. Pencereye bakan veya açık bir alana bakan ayna mekanın ferah görünmesini sağlayacaktır.

yemek-odasi-dekoratif-ayna7

Yemek odanızda birkaç parçalı ayna kullanacaksanız ayna aralarına konulan duvar aplikleri görünümün daha da zengin görünmesini sağlayacaktır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise sandalye, ayna ve apliklerin renk uyumuna dikkat edilmesidir.

Dekoratif ayna fiyatları son derece pahalı olabileceği gibi, uygun fiyatlara da satın alma imkanı vardır. Ayna fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine göre farklılaşmaktadır. Bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra yemek odanızda zevkinize uygun bir ayna dekorasyonu seçebilirsiniz.

One thought on “Yemek Odası ve Dekoratif Ayna Kullanımı”

  1. dekoratif ayna satın almak istiyorum ürün fiyatlarınızı ve katalog gönderiyormusunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Salon

Çiçekli Koltuk Takımı Modelleri

Ev dekorasyonu denildiğin de aklınıza gelebilecek ilk şey koltuk takımlarıdır. Evi ev yapan ilk şey koltuktur. Bir kaç istisnai dekorasyon türü haricinde nerede ise bütün dekorasyon türlerinde koltuk takımlarının kullanımı ilk sırada yer alır. Hatta şu kadarını bile iddaa edebiliriz; Bir çoğumuz renginden ya da modelinden dolayı beğenmediğimiz koltuk takımını sadece evimizin dekorasyonu için satın […]

Devamını oku
Salon

Siyah Oturma Grubu Modelleri

Siyah Oturma Grubu Bir evin güzelliği hakkındaki kararı çoğu zaman yalnızca salonu göz önünde bulundurarak veririz. Ev sahibinin hayat tarzını ve kişiliğini yansıtan salonlarda siyah renk kullanmak bu yüzden pek tercih edilmez. Çoğu kişi de siyah rengin ışığı daha az yansıtması ve iç karartıcı gözükmesi gibi sebeplerle dekorasyonlarda kullanılmaması gerektiği şeklinde yanlış bir düşünceyi benimseyebiliyor. […]

Devamını oku
Salon

Bellona Yeni Oturma Grubu Modelleri

İşten yorgun argın eve geldiğinizde uzanıp televizyon izlerken en tatlı uykulara daldığınız koltuklarınız ne kadar kaliteli? Dahası, en son ne zaman koltuk takımınızı yenilediniz? Eğer bu soruların cevabını vermekte zorlanıyorsanız, artık Bellona marka oturma grubu modelleri ni satın almanın vakti gelmiş de geçiyor demektir. Tamamen yerli imkânlarla üretilen ve ülkemizin yanı sıra dünyanın birçok ülkesine […]

Devamını oku