GenelMobilya

Hangi mobilya çok satılıyor?

REKLAM
X

Hangi mobilya çok satılıyor?

Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı bir ankette tüketicilere mobilyada modaya uygun desen ve renklerin kullanılması, kalitesi ve kalitesinin belgelendirilmiş olması, fiyatı, kullanışlılığı, kullanılan malzeme ve ağaç türü gibi ürün özellikleri ile ilgili tercihleri soruldu. Deneklerin neredeyse tamamı fiyat kriteri öne çıkaran cevaplar verdiler. İkinci sırada ise ürünün kaliteli olması ve kalite belgesine sahip olması yer alıyor.

25-35 yaş arasındaki tüketiciler önce fiyat diyorlar. Daha ileri yaş grubundakiler fiyat yerine kaliteyi önplana çıkartmaya başlıyorlar. Gençlerin önce fiyat demesinin nedeni iş hayatına yeni atılma, erken yaşlarda ücret açısından yeterli bir pozisyona yükselememe ve bu sebepten nispeten daha düşük gelir düzeyi ile tasarruf ve alım güçlerinin düşüklüğü olabilir.

Yine evliler fiyat derken bekarlar ağırlıklı olarak kaliteye önem veriyor. Araştırmada ortaya çıkan diğer bir ilginç sonuç kadınların fiyata daha çok dikkat etmesi. Erkekler daha çok kullanışlılığa ve kaliteye dikkat ederken kadinların fiyatı önplana çıkarmaları, kadınların ürünün ekonomik olmasına, satın alınabilirliğe ve yenilenme oranının yüksekliğine önem verdiklerini gösteriyor.

Mobilya firmaları en çok ucuz ürünlerin satıldığını belirtiyorlar. Peki az satan modeller? Az satan ürünler de fiyatları indirildiğinde çok satanlar sınıfına terfi ediyorlar.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Günümüz şartlarında insanların ucuz modellere yönelmesi doğal.

  2. Ben de indirime girmiş ürünleri tercih ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu