Sade Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Sade Salon Dekorasyonu Daha fazla eşya her zaman için “daha iyi” anlamına gelmez. Salon dekorasyonlarında da bu durum aynen geçerlidir. Günlük hayatta neredeyse hiç kullanmadığınız mobilyalarla salonu daha da kalabalık göstermenin hiçbir anlamı yok. Özellikle Japonya’da hayli yaygın olan minimalizm, yani sadelik akımı artık Türkiye’de de kabul görmeye başlıyor. Şayet siz de salonunuzu sade bir şekilde tasarlayarak yalnızca ihtiyaç duyduğunuz mobilyalara yer açmak istiyorsanız, birkaç basit adımda bunu gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Sade Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Sade Salon Dekorasyonu

Minimalist salon dekorasyonu

Salonunuzu olduğundan daha büyük ve ferah göstermek için sade bir tasarım anlayışını benimseyerek oldukça cesur bir adım attığınızı başta ifade etmek gerekir. Sade salon dekorasyonlarında amaç yalnızca kullanışlı eşyalara yer açmaktır. Ayrıca daha çok klasik renk paletleri kullanılır ve mümkün mertebe birden fazla amaca hizmet eden mobilyalar kullanılır. Bunun için de salonu daha çok hangi amaç doğrultusunda kullanacağınızı netleştirmeniz gerekir. Misafirlerinizi ağırlamak için mi kullanıyorsunuz, yoksa yalnızca televizyon izlemek için mi? Bu sorunun cevabını verdikten sonra olduğu kadar az mobilyaya yer açarak salonu tasarlamaya başlayabilirsiniz. Mobilya ve duvarlarda beyaz renk tercih edebilirsiniz.

Salon dekorasyonu

Modern salon dekorasyonu

Yeni trend salon dekorasyonu

Sade salon tasarımlarında gözalıcı renklere ve şekilli desenlere yer verilmez. Daha çok sert hatlara sahip mobilyalar kullanılır ve bu şekilde minimalist bir tasarım çizgisi elde edilir. Parlak metal malzemelerin kullanıldığı şık aydınlatma çözümleri de salonun sadeliğini pekiştiren unsurlar arasında yer alabilir.

Bir önceki yazımız olan Küçük Banyo Dekorasyonu başlıklı makalemizde duşakabin ve küvet hakkında bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Küçük Banyolar İçin Duşakabin Tavsiyeleri

Emsallerine göre daha küçük bir banyoya sahipseniz, duş alıp günün yorgunluğunu üzerinizden atmak için uygun bir duşakabin modeli tercih etmeniz...

Kapat