Home / Mutfak / Mutfak Yenilerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak Yenilerken Nelere Dikkat Edilmeli?Mutfak Yenilerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak ev kadınları için önemli bir yer tutmaktadır. Kadınlar günlerinin büyük bir kısmını burada geçirmektedirler. Mutfağın zevk ve ihtiyaçlara uygun dekore edilmiş olması çok önemlidir. Evin hanımı sevdiği mutfakta daha mutlu olacağı için zevkle iş yapacaktır. Mutfakta yenileme yapma kararı alındıktan sonra mutfak modelleri arasından karar vermek çok zor olmaktadır. Estetik olarak göze hoş görünmesinin yanı sıra işlevsellik te çok önemlidir. Evde en çok araç gereç kullanılan mutfakları yenilerken tüm eşyaların rahatlıkla konabileceği yeterlilikte dolap yapılmalıdır. Kullanım kolaylığı sunmayan ve yeterli mutfak rafları ve depolama alanı bulunmayan bir mutfak ne kadar şık görünse de işlevsel olmayacaktır.

Mutfak Yenilerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak yenileme için ayrılan bütçe
Mutfak dekorasyonuna başlamadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli konu bütçedir. Mutfak yenilerken toplam ne kadar bir bütçe oluşturulabileceği belirlenmeli ve satın alınacak her ürüne ne kadar bir kısmının ayrılacağı belirlenmelidir. Planlama yapılarak mutfağın eksiksiz olarak yenilenmesi sağlanabilir.mutfak-yenilerken-nelere-dikkat-edilmeli2

Mutfağın sizin kullanımınıza uygun olması
Mutfak yenilerken kullanılan tüm ürünler sizin kullanımınıza uygun olmalıdır. Kimi ev hanımı hamur işleri ile çok uğraşır kimi mutfakta kahvesini içip dinlenmek ister. Hamur açmayı seven bir bayanın tezgahının geniş olması işini kolaylaştırır. İşini bitirdikten sonra kahvesini içip dinlenmek isteyen ev hanımı içinse bir keyif köşesi yapılabilir. Küçük bir masa ve sandalye ile mutfağa şık bir görüntü ve işlevsellik kazandırılabilir.

mutfak-yenilerken-nelere-dikkat-edilmeli3

Mutfak dolapları seçimi
Mutfak dekorasyonunda en önemli kısmı dolaplar tutmaktadır. Mutfaktaki mutfak aletleri, tabak, tencere gibi araç gereçlerin tezgah üstünde kalmadan dolaplara yerleştirilmesi çok önemlidir. Tüm eşyaların mutfak dolaplarına yerleştirilebilmesi ve mutfak tezgahının yemek yaparken size kalması çok önemlidir. Mutfak tezgahında çok fazla eşya olması sizin çalışmanızı engelleyecektir.
Bir önceki yazımız olan Genç Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizde genç odası dekorasyonu ve genç odası mobilyası hakkında bilgiler verilmektedir.İlginizi Çekebilir

İskandinav Tarzı Mutfak Modelleri

Mutfağınızı tamamen kendi isteğiniz doğrultusunda tasarlarken size ilham verebilecek en şık İskandinav mutfak modelleri ile …

5 Yorumlar

 1. Uray

  mutfağım çok küçük yenilemek istiyorum ama optimum kullanım sağlamak için çok araştırma yapmama rağmen çözüm bulamadım.

  • Kemal

   mutfağımı yenilemek istiyorum eve gelip ölçü alıyormusunuz

 2. Yeşim

  bol dolalaplı mutfak daha kullanışlı oluyor mutfakta kullanılan o kadar çok ıvır zıvır var ki nereye koyacağımı bilemiyorum.

  • Rena

   mutfak yenilemesi yapmak istiyorum eve gelip ölçü alıyormusunuz
   mutfak yenileme için tavsiye ve yönlendirme hizmeti almak istiyorum.

 3. Aslı

  uzun zaman kullandığınız mutfağı yenilerken acele etmememk lazım. yıllardır kullandığınız mutfağı en iyi siz tanıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir