Mutfak tasarımında nelere dikkat edilmeli?

Mutfak tasarımında nelere dikkat edilmeli?

Mutfakların ev dekorasyondaki öneminin artmasından beri mutfak dekorasyonu ile ilgili yeni tartışmalar ortaya çıktı. Kimileri mutfakların oldukça geniş ve ayrı bir oda olması gerektiğini söylerken bazıları ise ufak mutfakların her türlü yemek için yeterli olduğunu düşündüler. Mutfakla ilgili bir diğer tartışma da mutfağın bir yaşam alanı olup olamayacağı. Çoğu dekoratör mutfakların da artık bir yaşam alanı olması gerektiğini, yemeklerden sonra bir süre daha mutfakta koltuklarında oturmanın aile içi iletişimi arttıracağını ileri sürüyorlar. Diğer taraftan, mutfakların sadece yemek yemek için kullanılması gereken yerler olduğunu düşünen dekoratörler de oldukça fazla.

Mutfak tasarımında genişlikten yanaysanız mutfağınıza hafif ancak rahat koltuklar ekleyebilirsiniz. Bu koltuklar yemek sonrası aile bireylerinin aniden odalarını çekilmelerini önleyecektir.

Bir önceki yazımız olan Evlerde uygun sehpa dekorasyonu başlıklı makalemizde sehpa hakkında bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Fatoş dedi ki:

    Keşke herkesin istediği büyüklükte mutfak seçme imkanı olsa, bu daha çok maddi imkanlarla ilişkili.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Evlerde uygun sehpa dekorasyonu

Evlerde Uygun Sehpa Dekorasyonu Günümüzde sehpalar sadece üzerine birtakım şeyler konulan mobilyalar değil, dekorasyonun önemi bir bölümü konumundalar. Özellikle dar...

Kapat