Home / Ev Tekstili / Mutfak Perdesi Modeli Nasıl Seçilir?

Mutfak Perdesi Modeli Nasıl Seçilir?Mutfak Perdesi Modeli Nasıl Seçilir?

Mutfak perdeleri mutfak dekorasyonunda önemli bir yer tutmaktadır. Mutfaklarda perde dekoratif amaçlı kullanılmasının yanı sıra bir gereksinimdir. Mutfağa farklı bir görsellik katmak için doğru perde modeli seçilmelidir. Mutfak perdesi belirlenirken gün ışığını engellemeyen modelden ve kumaştan olması çok önemlidir.

Mutfak Perdesi Modeli Nasıl Seçilir?

mutfak-perdesi-nasil-secilir2

Genelde mutfak pencereleri evin en küçük pencereleri olup kısa perde modeli seçilerek mutfağa ayrı bir hava katılabilir. Kısa mutfak perdelerinin kumaşları canlı renklerde ve desenli kumaşlarda seçilebilir. Mutfak ışığa en fazla ihtiyaç duyulan alanlardan olup kısa perde seçilerek gün ışığından en yüksek seviyede yararlanılabilir. Perde kumaşlarında sınırsız renk ve desen seçeneği olup mutfak dekorasyonunu tamamlayıcı bir kumaş seçilerek mutfakta uyum elde edilebilir.

mutfak-perdesi-nasil-secilir3

mutfak-perdesi-nasil-secilir4Mutfak perdelerinde seçilebilecek diğer perde modeli katlanabilir perde modelleridir. Katlanan perdeler ile mutfak camının gerektiğinde tamamen kapanması sağlanabilir. Gündüz saatlerinde mutfağın tamamen aydınlanması gece ise mutfağın dışarıdan görünmesini engellemek için katlanan perde modelleri çok kullanışlıdır. Ayrıca mutfağınız çok güneş alıyorsa özellikle yazın perdeleri tam kapatarak güneş ışınlarında mutfağın fazla ısınmasını engelleyebilirsiniz.

mutfak-perdesi-nasil-secilir5

mutfak-perdesi-nasil-secilir6

Mutfak perdesi seçeneklerinden büzgülü perde modeli de çok kullanışlı bir modeldir. İstenildiğinde büzgüleri açılarak pencere kapatılır ve dışarıdan içerisinin görünmesi engellenmiş olur.

mutfak-perdesi-nasil-secilir7

Mutfak pencereniz birkaç parçadan oluşuyorsa iki ayrı kısa perde kullanılabilir. İstenirse bu
iki perde birbiri ile uyumlu fakat farklı desenlerde olabilir.

mutfak-perdesi-nasil-secilir8

Mutfaklarda bir konsept yaratmak için perdede meyve ve sebze baskılı kumaşlar kullanabilirsiniz.
Bir önceki yazımız olan Tekzen Torino Köşe Takımı Kampanyası başlıklı makalemizde kampanya, kanepe modelleri ve koltuk modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.İlginizi Çekebilir

Küçük mutfaklarda asakılarla çözüm

Küçük Mutfaklar İçin Tasarım İpuçları

Küçük Mutfaklar Evinizdeki odaları nasıl daha geniş ve ferah gösterebileceğiniz noktasında yeteri kadar kafa yorduysanız, …

2 Yorumlar

  1. Beyza

    çok şık mutfak perdeleri var karar vermek gerçekten çok zor.

  2. Yeşim

    mobilya mutfak dolabı ve perdeleriyle harika bir görüntü teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir