Home / Banyo / Japon Banyo Modelleri

Japon Banyo ModelleriJapon Banyo Modelleri Banyonuzu tasarlarken gereksiz hiçbir eşyaya yer ayırmak istemiyor, yalnızca doğal görünümlü mobilyalara ve yatıştırıcı renklere yer açmak istiyorsanız; Japon banyo tasarımları size ilham kaynağı olabilir. Kişisel bakımınızı gerçekleştirebileceğiniz, duş alıp günün yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz banyolarınızda dingin ve yatıştırıcı bir atmosfer için Japon banyo tasarımlarına mutlaka göz atmanız tavsiye edilir. Günlük hayatın koşuşturmacasından yorulan modern çağın insanı, Japon stiliyle tasarlanan banyolarda çok daha rahat hissedebiliyor.

Japon Banyo Modelleri
Lüks Japon banyo

Küvet olarak Ofuro kullanın

Japon evlerindeki banyolarda Ofuro ismi verilen geleneksel bir küvet modeli kullanılır. Tamamen ahşaptan imal edilen ve ham madde olarak da yalancı servi ağacının kullanıldığı bu küvet yuvarlak bir şekle sahiptir. Bu ağacın özelliği çürümemesi ve kolay esnememesidir.

Geniş Japon banyo
Sade Japon Banyo Dekorasyonu
Minimalist Japon banyo

Duvarlarda yumuşak tonlarJapon tarzı döşenen banyolara yumuşak ve rahatlatıcı tonlar hakimdir. Kum, bej ve açık kahverengi gibi renkleri banyo dekorasyonunda sıklıkla kullanabilirsiniz. Duvarlarda beyaz renk kullanmak çok göz alıcı olabileceği için daha griye çalan veya mavi tonlu renkler seçilebilir.

Ahşap Japon Banyo
Taş Duvarlı japon banyo
Minimalistik Japon Banyo Modelleri

Japon tarzı banyolarda minimalizm esintileri

Japon tarzı döşediğiniz banyolarda çok fazla eşya kullanmamaya özen göstermelisiniz. Bu, Japon kültürüne hakim olan “sadelik” kriterini karşılamanızı sağlar. Daha az mobilya ve aksesuar her zaman için daha iyidir. Temiz havlular ve kişisel bakım malzemeleri mutlaka doğal ahşap görünümlü çekmecelerde kapalı olarak saklanmalıdır. Dilerseniz duvarlara ahşap dolaplar kurarak bu dolapların üzerine Uzakdoğu’ya ait hiyeroglif ve simgelerle süsleyebilmeniz de mümkündür.
Bir önceki yazımız olan Plazma Şömine İle Dekorasyon başlıklı makalemizde elektrikli şömine, şömine ve şömine modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.İlginizi Çekebilir

Küçük Banyolar İçin Duşakabin Tavsiyeleri

Emsallerine göre daha küçük bir banyoya sahipseniz, duş alıp günün yorgunluğunu üzerinizden atmak için uygun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir