Home / Dekorasyon / Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

Antika Eşya ve Modern Dekorasyon UyumuAntika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

Aile yadigarı eski objeleri evinizin modern dekorasyonuyla uyum içinde kullanabilirsiniz. Şimdi eskilerle yenileri bir araya getirmenin tam zamanı.

Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

Annelerimizden ve hatta anneannelerimizden kalma antika mobilyalar ve dekorasyon objelerinin hepimizin hayatında özel bir yeri vardır. Zira hepsi, geçmişten anıları ve hikayeleri özlerinde barındırır. Bu yüzden, modern bir şekilde dekore edilmiş yaşam alanlarında bile onlara mutlaka yer var. Kimi zaman sandıktan çıkardığınız bir örtü kimi zaman da anne yadigarı porselen fincan takımı, evinizin atmosferine farklılık katabilir. Yeter ki eskilerinizi doğru oranda ve gerekli yerlerde kullanmaya özen gösterin. Eviniz klasik tarzda döşenmemiş olsa da eskilerin yenilerle oluşturduğu tezatlık kesinlikle hoşunuza gidecek.Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

Eskiye Özlem

Günümüzde teknolojinin büyük hızla gelişmesiyle birlikte modadan dekorasyona kadar her alandaki trendler çabucak tüketiliyor. Bu noktada, geçmişin izlerini taşıyan her parçanın önemi artıyor. Zamanın daha yavaş aktığı, el işçiliğinin baştacı edildiği dönemlere ait mobilyalar ve dekorasyon objelerinin çok rağbet görmesi şaşırtıcı değil. Modern döşenmiş evlerin salonlarında özellikle antika cam objelerin kullanımı hoş bir görüntü yaratıyor. Aynı şekilde porselen objeler de eklektik bir tarz yaratmak için ideal. Annenizin yadigarı dantelli örtülerinizi, yatak odalarınızda veya oturma odalarınızda kullanabilirsiniz. Her eski parçayı modern olanlarla zevkli bir şekilde kullandığınız takdirde güzel bir harmoni yakalayacağınıza şüphe yok.

Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu
Bir önceki yazımız olan Meldal Karyola - IKEA Haftanın Ürünü başlıklı makalemizde yatak odası hakkında bilgiler verilmektedir.İlginizi Çekebilir

Ekonomik ve Ucuz Dekorasyon Fikirleri

İnsan bazen evinde değişiklikler yapmak, ortama farklı bir hava katmak ister. Bunu ciddi miktarda bir …

4 Yorumlar

 1. Zerrin

  Anneannemde çok güzel antika sehpalar var kaç kere istedim vermedi. Teyzemin kızı da antika meraklısı ona da vermemiş.:)

 2. Aslı

  Antika eşyanın havası başka oluyor birkaç küçük antika eşya bile ortama zenginlik katıyor.

 3. iclal

  Modern ve klasik eşyaları aynı mekanda farklı gruplar olarak değil, birbirleriyle uyum halinde harmanlayarak sergilemek gerekmektedir.

 4. Furkan

  Antika eşya ile modern eşyayı birlikte kullanmak dengeyi iyi ayarlarsanız çok güzel duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir